17 października 2012

Wśród zdradzonych. Wśród notabli - Margaret Peterson Haddix (nagroda w Konkursowie 13)

Wśród zdradzonych. Wśród notabli - Margaret Peterson Haddix

Trzeci i czwarty tom bestsellerowej serii „Dzieci Cienie”

Możesz ocalić życie. Za jaką cenę?

Nina Indi – trzecie dziecko – żyła normalnie pośród legalnych obywateli do dnia, w którym została została zdradzona przez chłopaka, którego kochała. Schwytana przez Policję Populacyjną, osadzona w więzieniu, wie, że niedługo zginie. Ale rząd daje jej wybór. Nina może ocalić siebie w zamian za współpracę. Musi tylko skłonić troje współwięźniów, by przyznali się do winy, wydali swe rodziny... Wściekła i załamana dziewczyna decyduje się na ryzykowny krok – ucieczkę. Ale... Czy Nina ucieka naprawdę? W świecie kamer i stałego nadzoru dziewczyna nie może mieć pewności, czy nie stała się zwierzyną, która doprowadzi prześladowców do innych nielegalnych dzieci.

Luke Garner ukrywał się przez dwanaście lat. Po śmierci Jen dostał fałszywą tożsamość – kartę identyfikacyjną Lee Granta, przepustkę do świata elit... Ale Lee Grant również ma rodzinę. Teraz jego młodszy brat trafia do szkoły. Uwikłany w sieci kłamstw, która zaciska się coraz bardziej, Luke musi zmierzyć się z gniewem i smutkiem kogoś, kto utracił najbliższą mu osobę. Choć chłopak dobrze rozumie uczucia Smitsa, wie również, że znalazł się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.


Opis pochodzi ze strony wydawcy

Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Jaguar

Więcej o Konkursowie 13 przeczytacie TUTAJ

4 komentarze:

 1. Oooo będę pierwsza :D

  Co prawda nie czytałam jeszcze pierwszej części choć ją mam, ale fajnie by było mieć możliwość sięgnięcia po drugą część od razu po przeczytaniu pierwszej :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też nie czytałam jeszcze pierwszej części, niemniej cała seria wydaje się być interesująca :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłosiłam się już po pierwszą część, druga oczywiście prezentuje się równie kusząco... Choć wydaje mi się że najlepiej by było by obie części uszczęśliwiły jedną osobę... Tak więc powiedzmy że zgłaszam się jeszcze raz po obie lub pierwszą część.

  OdpowiedzUsuń
 4. No cóż, tak jak alison2 zgłosiłam się po pierwszą część więc dlaczegoby nie spróbowac i z drugą? Książka "Wśród zdradzonych. Wśród notabli " sprawia wrażenie bardziej tajemniczej niż jej poprzedniczka, a okładka jest nieco... upiorna...

  OdpowiedzUsuń