8 października 2012

Dzień miodu - Annia Ciezadlo (nagroda w Konkursowie 13)

Dzień miodu - Annia Ciezadlo

W 2003 roku wyjechała do Iraku, by spędzić tam swój miesiąc miodowy. Przez kolejne sześć lat mieszkała na przemian w Bejrucie, rodzinnym mieście męża, i w Bagdadzie. Poznała Bliski Wschód przez pryzmat wojny, historii, ludzkich losów i... jedzenia. Jej wspomnienia w niezwykle plastyczny i sugestywny sposób pokazują życie zwykłych ludzi w czasie wojny. Poznajemy Ruę, pełną determinacji młodą Kurdyjkę, miłośnika książek Abu Rifa'ata oraz Umm Hassane, teściową Ciezadlo, która uczy ją gotować wyjątkowe domowe potrawy. Poznajemy też wschodnią kulturę i oryginalne przepisy na fattusz, czyli lewatyńską sałatkę z chleba czy jachnet sbanach, czyli potrawkę ze szpinaku.

Opis pochodzi ze strony wydawcy

Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Świat Książki

Więcej o Konkursowie 13 TUTAJ

7 komentarzy:

 1. Ja czytałam i mogę ją stanowczo wszystkim polecić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oto jedna z moich najbardziej wymarzonych książek w Konkursowie 13. Interesuję się m.in. literaturą wojenną. Chętnie poznam wschodnią kulturę i przeczytam tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O jedzeniu przed śniadaniem? To nieetyczne ;P.
  Właśnie ta część o jedzeniu mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 4. O tak!
  Po tę książeczkę zgłaszam się obiema łapkami!

  OdpowiedzUsuń
 5. O książkę chętnie bym powalczyła gdyby nie ... jedzenie... Jak już wspominałam, kuchnia to dla mnie zupełna abstrakcja, dlatego trzymam kciuki za dziewczyny, które o nią powalczą :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta uśmiechnięta twarzyczka na okładce jest moim zdaniem ogromnie urocza, a do tego jeszcze ten zachęcający i kuszący opis.. Zdecydowanie to książka dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
 7. I ja, i ja! (Choć mało ambitny to komentarz).

  OdpowiedzUsuń