28 października 2012

Medicus - Noah Gordon (nagroda w Konkursowie 13)

Medicus - Noah Gordon

Słynna powieść o balwierzu, który został wielkim lekarzem.

Anglia, XI wiek. Rob J. Cole, syn cieśli i hafciarki, po śmierci rodziców zostaje pomocnikiem wędrownego balwierza parającego się również leczeniem. Wykazuje nie tylko zapał do nauki, ale też ową szczególną wrażliwość, która pozwala "czytać" w chorym organizmie, dostrzegać w nim wolę walki lub chęć poddania się. Punktem zwrotnym w jego życiu staje się spotkanie z żydowskim lekarzem, którego kunszt odbiega od szalbierskich sztuczek średniowiecznych medyków. Odtąd każdym krokiem Roba kieruje jedno tylko pragnienie: dotrzeć do Isfahanu i zostać uczniem sławnego perskiego lekarza, Ibn Siny, w świecie zachodnim zwanego Awicenną.

Opis pochodzi ze strony wydawcy

Sponsorem nagrody jest grupa wydawnicza Publicat

Więcej o Konkursowie 13 przeczytacie TUTAJ

3 komentarze:

  1. Ze swojej strony mogę gorąco polecić tę książkę. Jestem osobą kompletnie nie zainteresowaną medycyną a mimo to ślędziłam przygody bohatera z zapartym tchem. Ten, komu uda się zdobyć tę książkę będzie prawdziwym szczęściarzem :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Aż dziwię się, że nikt nie zgłosił się po tę książkę, a jest przecież naprawdę interesująca. Jeszcze pozytywne zdanie alison upewniło mnie w decyzji, że warto mieć tę książkę. Jeszcze nie czytałam, więc byłaby świetna okazja. Tak więc zgłaszam się i czekam na wyniki :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Oh! A ja zgłaszam się po tę księżkę z tegoż to powodu, iż uwielbiam książki osadzone w historii, a przełom XVI i XVII wieku to zdecydowanie moje ulubione czasy. Ponadto komentarz alison2 i postać Roba upewniają mnie w przekonaniu, że musze tę książkę przeczytać :D

    OdpowiedzUsuń