19 października 2012

Criminal minds. Zabójcze umysły - Ostre cięcie - Max Allan Collins (nagroda w Konkursowie 13)

Tak jakoś melancholijnie na to patrząc... powoli kończy się to całe Konkursowo... już zaraz listopad... a wiecie, że w styczniu blog będzie miał drugie urodziny? Boziu jak ten czas pędzi... No ale ni o tym ma być. Poniżej kolejna nagroda w Konkursowie 13. Czekam w komentarzach na Wasze zgłoszenia :)


Criminal minds. Zabójcze umysły - Ostre cięcie - Max Allan Collins

Oto członkowie Jednostki Analizy Behawioralnej. Elita zespołu profilerów FBI, której zadaniem jest rozpracowywanie najbardziej nieobliczalnych zabójczych umysłów w kraju i przewidywanie ich następnych posunięć – zanim jeszcze uda im się powtórnie uderzyć.


Zespół JAB zostaje wezwany do Lawrence w stanie Kansas, by przeprowadzić śledztwo w sprawie serii zabójstw wśród bezdomnych. Ofiary, które zginęły w wyniku pchnięcia nożem, miały na sobie czyste ubrania, były zadbane i świeżo wykąpane. Według profilera Jasona Gideona są to starannie zaplanowane morderstwa, dokonywane w odosobnionych miejscach i będące realizacją chorych fantazji jednego bądź większej liczby nieznanych sprawców.

Uprowadzenie młodej dziewczyny to druga, pozornie niepowiązana z pierwszą, sprawa, którą ma rozwiązać JAB. Gideon, wbrew opiniom patologów, domyśla się, że jest między nimi ponury związek. Trzeba znaleźć porwaną, zanim i ona zginie. Psychologiczna rozgrywka między sprawcą a profilerami staje się coraz bardziej dramatyczna.


Opisy pochodzi ze strony wydawcy

Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Oficynka

Więcej o Konkursowie 13 poczytacie TUTAJ

2 komentarze:

  1. To dla mnie! Dla mnie! Mordercy i FBI i profile! Taaak! Dla mnie! Tylko dla mnie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Już wiele razy polowałam na tę książkę, póki co niestety bez skutku... Regularnie oglądam z mężem serial Criminal minds i jestem strasznie ciekawa jak na tm tle wypadnie książka. Bardzo chętnie bym przygarnęła :-)

    OdpowiedzUsuń