25 października 2012

Odontologia w ekspertyzie kryminalistycznej - Paulina Polak (nagroda w Konkursowie 13)

Odontologia w ekspertyzie kryminalistycznej - Paulina Polak
„Odontologia w ekspertyzie kryminalistycznej” stanowi kompleksowe ujęcie problematyki badań odontologicznych we współczesnej kryminalistyce – identyfikacji zwłok na podstawie uzębienia oraz śladów zębów na miejscu zdarzenia (zwłokach bądź produktach spożywczych). W niniejszej książce przedstawione zostały: krótki rys historyczny rozwoju badań odontologicznych, opis charakterystycznych cech anatomicznych zębów, a także procedura postępowania w przypadku ujawnienia śladów zębów – sposób ich zabezpieczania i analizy. Wiedza teoretyczna na temat odontologii kryminalistycznej uzupełniona jest studium przypadków, w których podstawą rozstrzygnięcia sądu były zastosowane ekspertyzy odontologiczne. Opracowanie zawiera również wyniki badań empirycznych, prezentujących wpływ kwasów stężonych na strukturę powierzchni zęba.

Książka jest adresowana do wszystkich pasjonatów kryminalistyki, studentów prawa, medycyny sądowej oraz stomatologii, jak również prokuratorów, biegłych sądowych i funkcjonariuszy policji.

Paulina Polak (ur. 1986 r. w Warszawie) jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie studiów była m. in. członkiem Koła Naukowego Prawa Karnego TEMIDA oraz Koła Naukowego Kryminalistyki przy Wydziale Chemii UW. Uczestniczyła w zajęciach z Medycyny Sądowej dla prawników, realizowanych wspólnie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oraz brała udział w warsztatach kryminalistycznych „CSI Warsaw. Oględziny miejsca zdarzenia – fikcja a rzeczywistość”. W latach 2010-2011 przebywała na stypendium w Orleanie we Francji. Jej zainteresowania koncentrują się wokół prawa karnego, kryminalistyki i kryminologii.

Opis pochodzi ze strony wydawcy

Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Novae Res

Zasady Konkursowa 13 znajdziecie klikając TU

4 komentarze:

 1. Co prawda nie należę do grupy adresatów, ale z książkę chętnie zapoznam się gdy wpadnie mi w ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam wiele bardzo pozytywnych opinii na temat tej książki więc z pewnością warto ją przeczytać ale ... jak dla mnie chyba zbyt zaawansowana jeśli chodzi o prawie nieznaną mi tematykę, dlatego tym razem odpuszczam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Wiesz, to, że brzmi ładnie, to za mało powiedziane. Przecież Ciebie nie oszukam. To książka totalnie w moim typie i doskonale pasująca do moich zainteresowań. Tak samo jak o profilowaniu morderców i Martyna Wojciechowska ;). Tak, wiem, ona trochę tu od czapy, ale to książki takie naaaj!
   I znowu dostałam słowotoku! Ale właśnie napisałam najdłuższą z moich recenzji i chyba wciąż jestem w fazie pisania.

   Usuń