12 października 2012

Córki mordercy - Randy S. Meyer (nagroda w Konkursowie 13)

Coś ostatnio przycichliście, więc przypominam, że w komentarzach pod postem o danej książce czekam na zgłoszenia do niej :) I motywacje ofkorz :)


Córki mordercy - Randy S. Meyer

Spektakularny debiut powieściowy trenerki zajmującej się terapią rodzin dotkniętych przemocą, autorki licznych opowiadań publikowanych w czasopismach. Książka ukazała się w USA na początku 2010 roku i od razu stała się bestsellerem. Prawa do przekładu kupiło kilkanaście krajów. 
Dzieciństwo Lulu i Merry nigdy nie było idealne, ale tuż przed dziesiątymi urodzinami Lulu stało się koszmarem. Mama zabroniła jej wpuszczać ojca do domu, lecz on zmusił ją, by otwarła drzwi. Dziewczynka pobiegła po pomoc, jednak po powrocie do mieszkania odkryła, że ojciec zabił ich matkę, zranił Merry i próbował popełnić samobójstwo. Osierocone po śmierci matki i skazaniu ojca na długoletnie więzienie, odrzucone przez swoich krewnych siostrzyczki zostają umieszczone w przerażającym zakładzie dla dziewcząt. Mimo że trafiają później do rodziny zastępczej, która próbuje im stworzyć namiastkę domu, przekonują się, że tak naprawdę mają tylko siebie.
Przez trzydzieści lat Lulu i Merry usiłują zrozumieć to, co się stało, jednak podświadoma obecność skazanego ojca kładzie się cieniem na każdym ich wyborze. Jedna z nich żyje, udając, że ojciec umarł, druga zaś poczuwa się do obowiązków wobec niego. Obie jednak przeraża myśl, że kiedyś może on odzyskać wolność...


Opis pochodzi ze strony wydawcy

Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Videograf II

Więcej o Konkursowie 13 TUTAJ

8 komentarzy:

 1. Zgłaszam się :) Zapowiada się mocna, zapadająca w pamięć historia

  OdpowiedzUsuń
 2. O, coś w sam raz dla mnie, uwielbiam takie książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytam tę książkę. Zwłaszcza, że jestem przedszkolanką i interesują mnie dziecięce problemy rodzinne. Ta książka na pewno będzie bardzo poruszająca. Jest to moja kolejna wymarzona pozycja z Konkursowa. Czytałam swego czasu twórczość Cathy Glass i do tej pory przeżywam to, jak bardzo można skrzywdzić dziecko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Och, polecam bardzo mocno. Jeszcze się nie wypowiedziałam w temacie tej książki, ale jest warta walki o nią! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Co nieco o tej książce czytałam w recenzjach. Ponoć jest dobra.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się :)
  Jestem ciekawa jak starsza córka poradziła sobie z poczuciem winy, że przyczyniła się do śmierci matki, bo na pewno takowe miała.

  OdpowiedzUsuń
 7. To jeden z gatynków, które darzę szczególnym uczuciem czytelniczym - są tak realne, że az bolesne. Zawsze wtedy przychodzi mi na myśl cytat: "Ludzie ludziom zgotowali ten los". Ciekawa jestem losów córek mordercy

  OdpowiedzUsuń
 8. To jedna z książek należących do mojego top5 Konkursowa. Wstrząsająca, wywołująca gwałtowne uczucia, na swój sposób szalenie prawdziwa. Tak bardzo chciałabym Cię przekonać że jestem idealnym odbiorcą tej książki ale już sam jej opis tak mną porusza że trudno mi zebrac myśli by napisać coś konstruktywnego. Chciałabym, bardzo...

  OdpowiedzUsuń