18 października 2012

Tyrael. Niedowierzanie - Marek Olbrich (nagroda w Konkursowie 13)Ile osób na ziemi może pochwalić się tym, że kiedyś było człowiekiem, a teraz jest Archaniołem na usługach Ojca?
Dla Tyraela życie nie jest łatwe. W końcu jego praca to walka ze złem. Ale przez to, że kiedyś był człowiekiem i ma jak każdy człowiek wątpliwości, popadł w alkoholizm. Dręczą go wyrzuty sumienia, gniew, żal i wspomnienia, które się niemalże zatarły. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy dostaje nowe zlecenie. Wraz z piątką pozostałych Archaniołów ma za zadanie zniszczyć raz na zawsze Tytanów, biblijnych dzieci ludzi i Aniołów. Zadanie wydaje się łatwe, ale tylko dlatego, że Tyrael pozostaje ślepy i głuchy na świat, mimo tego iż ten właśnie wali mu się na głowę...

Tyrael to powieść poruszająca tematy ważne dla każdego człowieka. Dobro, zło i granice między nimi. Tutaj Archaniołowie nie są do końca dobrzy, a Demony nie są do końca złe. Autor zadaje fundamentalne pytanie o motywy ludzkich działań i o to, jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, aby osiągnąć cel.


Marek Olbrich, urodzony w 1993 roku, absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Rudzie Śląskiej. Tyrael jest jego debiutem literackim, który zaczął tworzyć, mając 16 lat. Prywatnie jest spokojną, miłą osobą, zapalonym czytelnikiem fantasy, oddanym słuchaczem polskiego rapu oraz wiernym graczem Blizzarda.


Opis pochodzi ze strony wydawcy

Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Novae Res

Więcej o Konkursowie dowiecie się klikając w LINK

3 komentarze:

  1. Kiedyś boleśnie przejechałam się na książce o aniołach i od tego czasu tematyki raczej unikam. Może nie aż tak jak wampirów ale prawie ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja jestem ciekawa tej powieści...

    OdpowiedzUsuń
  3. Ta książka jest co najmniej intrygująca. Archanioł, który popadł w alkoholizm - już samo to jest tak niedorzeczne, że mam wielką ochotę w tej niedorzecznosci się zagłębić :)

    OdpowiedzUsuń