14 lutego 2012

Koniec gry - Anna Onichimowska (nagroda w Konkursowie 10)

Czy nasza gra się kończy? Nie, absolutnie nie :) Gra dopiero co się zaczęła i zaczęła się rozkręcać :) Liczę, że dzień wczorajszy, 13 dzień miesiąca, nie był dla Was nieszczęśliwy czy pechowy. Dziś na blogu Słowa duże i MAŁE gościmy Wydawnictwo Znak Emotikon i nagrodę przez nich ufundowaną. Myślę, że jest to kolejna pozycja, po którą warto sięgnąć. Zapraszam do przeczytania o niej i do zgłaszania się w komentarzach pod tym postem. Może akurat do was ona trafi :)


Koniec gry - Anna Onichimowska

W swojej najnowszej powieści dla nastolatków Anna Onichimowska dotyka niezwykle trudnego problemu dotyczącego coming outu młodego chłopaka. W mądry, wyważony sposób pokazuje dramat Alka, który jest gejem, subtelnie kreśli jego powikłaną drogę prowadzącą do ujawnienia seksualnej orientacji. Niezwykłym atutem książki jest osadzenie jej tu i teraz, w przeciętnej, tradycyjnej, polskiej rodzinie oraz świetna, oszczędna forma literacka.

Anna Onichimowska, poetka, prozaik, autorka książek dla dzieci i młodzieży, w latach 1995-2003 była prezesem polskiej sekcji IBBY (International Board on Books for Young People), jest członkiem Kapituły Konkursu. Za książkę Dobry potwór nie jest zły otrzymała Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego dla najlepszej książki dla dzieci roku 1995. Jej Hera, moja miłość (2002) długo utrzymywała się na listach bestsellerów. Onichimowska jest również autorką wielu słuchowisk dla Teatru Radiowego, zbiorów wierszy dla dzieci, utworów dla dorosłych.
Mieszka w Warszawie, bardzo wiele podróżuje.

Książkę ufundowało Wydawnictwo Znak Emotikon

Więcej na temat Konkursowa 10 TUTAJ :)

3 komentarze:

 1. O co chodzi z tymi znakami? :((( Coś się popsuło?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jakie znaki? u mnie all dobrze się otwiera.. może odśwież stronę :)

   Usuń
 2. Bardzo ciekawy temat. Myślę, że warto się zapoznać z tą pozycją :)

  OdpowiedzUsuń