11 lutego 2012

Dialog z duszą przy papierosie - Marcin Piędel (nagroda w Konkursowie 10)

Dziś prezentuję kolejną nagrodę w Konkursowie 10. Tym razem jest to książka ufundowana przez Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza. Może zainteresuje Ciebie? Albo Ciebie? Lub Ciebie?
Na zgłoszenia czekam w komentarzach pod postem. Pamiętajcie, również zgłoszenia biorą udział w konkursie. Ładnie poprosicie i może akurat Was obraduję? Do dzieła :)


Dialog z duszą przy papierosie - Marcin Piędel

Kraków. Oliwier – piękny dwudziestoletni. Mieszka samotnie, a utrzymuje go matka zajęta karierą we Włoszech. Świat należy do niego. Bohater wiedzie życie, w którym tonie w ekscesach alkoholowych, narkotycznych i erotycznych. Kaca da się wytrzymać. Gorzej znieść monotonię codziennych przyjemności. Lekarstwo? Kolejne imprezy, dziewczyny, rozkosze życia. Robi się coraz duszniej i ciężej w tym życiu tak obfitującym w przyjemności, a jednak samotnym. Czy współczesny bohater ma szansę dorosnąć? Czy będzie w stanie zmierzyć się z samym sobą? Jak przyjmie ciosy, które szykuje mu los? Może i dla niego istnieje iskierka nadziei… Ale miłość, takie słowo…


Książkę ufundowało Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza
Więcej o Konkursowie 10 znajdziecie TUTAJ

4 komentarze:

 1. Opis brzmi ciekawie, może warto przeczytać hmmm

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeglądam właśnie z koleżanką wszystkie posty i zastanawiam się, dlaczego tu tak pusto? ;) Ale ten brak zainteresowania wcale mnie nie odstrasza, a nawet zachęca - być może z powodu mojej przekornej duszy. Dlatego, droga Sil, bardzo chcę przeczytać tę książkę o "pięknym dwudziestoletnim" Oliwierze, który, mam taką cichą nadzieję, okaże się polskim odpowiednikiem Chucka Bassa, czy też Giacomo Casanovy. Chociaż notka wydawcy nie przedstawia go w zbyt dobrym świetle, czuję, że ten młody silny człowiek będzie wstanie podnieść się, dojrzeć i stanąć z życiem twarzą w twarz... w stanie trzeźwym.

  Pozdrawiam
  don_chichot@op.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się zastanawiam, czemu tu tak pusto
   :)
   Chyba ludzi nastawili się na to że zgłaszać mogą się tylko osoby które wysłały prace konkursowe, a tak przecież nie jest :) Cieszę się jednak że zainteresowanie w ostatnich chwilach wzrasta :D

   Usuń
 3. O dorastaniu do dorosłości...
  O samotności...
  O nadziei w beznadziejnym świecie...
  O odkrywaniu tego co ważne? Najważniejsze?

  Może być naprawdę ciekawie :)

  Pozdrawiam,
  Urszula (megii24)

  OdpowiedzUsuń