18 lutego 2012

Ocaleni. Życie, które znaliśmy - Susan Beth Pfeffer (nagroda w Konkursowie 10)


Dziś sobota. Taki troszkę markotny, ale spokojny dzień. Jak zwykle w blogosferze troszkę większa cisza niż w tygodniu. Dziwne to, bo ja sama w weekend więcej czasu spędzam na dopieszczaniu mojego bloga. No, ale widocznie tylko ja taką wariatką jestem :D Wracając do tematu. Dziś, jak co dzień, prezentuje Wam kolejną książkę, która może już niedługo stać się waszą własnością. Tą książką jest nowa pozycja Wydawnictwa Jaguar, czyli Ocaleni. Życie, które znaliśmy. Podobno genialna książka, sama zaświadczyć jeszcze nie mogę, ale może już wkrótce :) Poniżej nota wydawcy i nowa, niedawno przedstawiona, okładka. Książka swoją premierę na naszym rynku ma w lutym 2012 (czyli na dniach :)). 



Ocaleni. Życie, które znaliśmy - Susan Beth Pfeffer
Seria: The Last Survivors


Po zderzeniu asteroidu z księżycem już nic nie będzie takie samo.
Gigantyczne fale tsunami.
Trzęsienia ziemi.
Wybuchy wulkanów. 
A to dopiero początek.
Miranda ma 16 lat. Mieszka w Pensylwanii. Żyje zwyczajnym życiem. Opisuje je w dzienniku. Dzień po dniu. Wzloty i upadki.
Szkoła, rodzina, przyjaźń, miłość.
Koniec. Trudno uwierzyć w koniec świata.
Gdy meteoryt uderza w powierzchnię Księżyca, Ziemia boleśnie odczuwa skutki niewielkiej w skali kosmicznej katastrofy. Pogoda staje się nieprzewidywalna. Trzęsienia ziemi niszczą miasta, fale tsunami zalewają wybrzeża.... Nie ma elektryczności, komputerów, komunikacji, jedzenia. Wreszcie, zasnute wulkanicznym dymem niebo, okrywa świat całunem ciemności.
Niedługo nadejdzie zima – bezlitosna, mroźna, arktyczna zima. Miranda wraz z matką i dwoma braćmi będzie musiała przetrwać ją bez tego, co wszyscy uznawali dotąd za oczywiste. I, nawet wobec braku perspektyw, zachować nadzieję.





“Świat, który znaliśmy” to pierwszy tom trylogii z pogranicza science-fiction i dystopii, który miał swoją premierę w 2006 roku. W 2007 roku książka znalazła się w gronie wyróżnionych przez American Library Association i osiągnęła siódmą pozycję na liście Teen’s Top Ten. „Świat który znaliśmy” był również wśród finalistów Andre Norton Award, Quill Awards oraz Hal Clement Award.

Książkę ufundowało Wydawnictwo Jaguar

Więcej na temat Konkursowa 10 TUTAJ :)

11 komentarzy:

 1. To już jest wydane? O.o Kiedy?!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie jest :) ale będzie nagrodą :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się :) Chciałabym ją wygrać, ponieważ zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie i mnie zaintrygowała.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham książki o tematyce wręcz "apokaliptycznej" - takie lektury zmuszają mnie do refleksji. Co by było gdyby coś takiego naprawdę się wydarzyło? Jakbym się zachowała? Czy schowałabym głowę w piasek i liczyła na księcia z bajki czy stanęła na wysokości zadania i dzielnie walczyła o przetrwanie? A jak w takiej sytuacji zachowaliby się inni ludzie? Przecież nic już nigdy nie będzie takie same...
  Nie trudno zgadnąć, że zgłaszam się po ową książkę. Umierający świat jest niezwykle fascynujący...

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja się ciągle nie mogę zabrać za to konkursowo, nooo!

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym ją przeczytać przed końcem świata :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo bym chciała ją przeczytać, ponieważ od dawna jestem fanką wszelkich książek i filmów o tematyce katastroficznej. Ciekawi mnie co by było gdyby? Spekulacje na temat końca świata, kalendarz Majów wiele razy były przedyskutowane przez moją rodzinę wraz ze mną, ponieważ interesujemy się tym wszyscy. Więc taki prezent w postaci tej książki byłby dla nas wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja chyba na chwilę obecną odpuszczę, ale kiedyś :) sięgnę na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja chcę, bo jestem beznadziejna. Nie dość, że wobec mojej zmiany na lepsze nie ma nadziei, to i ja jej nie mam wobec świata. A niech trafi jakiś meteoryt w księżyc, niech tutaj będzie zimno. Wolę zimno niż gorąco. Poza tym bardzo chciałabym wreszcie zapoznać się z czymś wydanym przez Jaguara :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alina.. ty to mnie zawsze na łopatki rozkładasz :D

   Usuń
 10. Chciała bym wygrać ponieważ chce wiedzieć jak się zachować gdy wielki meteor uderzy w ziemię ^^

  OdpowiedzUsuń