30 września 2012

Trylogia Zakrętów losu - premiera 17.10.2012

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wie, że już 17 października 2012 na rynku wydawniczym pojawi się trylogia Zakrętów losu autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej? Wątpię. 
Jednak tym, którym brak informacji o tej serii zapodaje małe zajawki :)

Zapraszam na premierę trylogii „Zakręty losu”
Data premiery: 17 października 2012r.
Wydawnictwo Novae Res
Zakręty losu

Zakręty losu to książka o miłości pierwszej, nieoczekiwanej i niezwykłej.
Jej  siła jest tak wielka, że odmienia ludzi i zdarzenia. I chociaż prowadzi do zbrodni, odkrywa przed bohaterami blask wielkiej namiętności...
Katarzyna rozpoczyna życie w nowym otoczeniu, rodzinie, wśród nieznanych sobie miejsc            i osób, gdy nagle pojawia się On… Trochę bojąc się nadchodzącej namiętności i odczuwając wcześniejsze rozterki już wie, że będzie w to brnąć. Czuje, że zaczyna jej na nim zależeć… i to bardzo.
Krzysztof od początku wiedział, że z nią to będzie coś innego. Zastanawiał się nad swymi uczuciami i odkrywał w sobie coraz większe pożądanie. Nie przypuszczał, że ta miłość zupełnie odmieni jego życie… 
Zakręty losu to poruszająca opowieść o młodości uwikłanej w wybory, które odmienić mogą niejedno życie. Czy wiara w potęgę miłości zdoła uchronić bohaterów przed trudnościami, jakie niesie los? Czy ich marzenia o wspólnym życiu mogą się ziścić?Zakręty losu-Braterstwo krwi
Kontynuacja pierwszej części trylogii o braciach Borowskich. Opowieść o tym, że honor, rodzina i miłość są w stanie walczyć nawet z największym zagrożeniem.

Katarzyna i Krzysztof po otrzymaniu mafijnego ostrzeżenia starają się żyć normalnie. Lecz przecież mafia nie wybacza i nie zapomina. I wkrótce mecenas Krzysztof Borowski otrzyma propozycję nie do odrzucenia. Ale wówczas brat marnotrawny-Lukas, powróci. Aby zmierzyć się z dawnymi pobratymcami, a obecnie wrogami, aby rozliczyć przeszłość i dokonać zemsty. Lecz nie wie, że na swojej drodze spotka kogoś jeszcze. Ją. Kobietę po przejściach, potrzebującą pomocy. Czy odnajdzie w sobie resztki człowieczeństwa?  I czy Lukas potrafi naprawdę kochać?

Zakręty losu-Braterstwo krwi, pasjonująca opowieść o odkupieniu win, braterstwie i wielkiej miłości. Bo każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę. Czasami ostatnią.Zakręty losu-Historia Lukasa

Ostatnia część trylogii o braciach Borowskich opowiada o życiu Łukasza „Lukasa” Borowskiego. Gangstera, handlarza, mordercy, lecz również ukochanego syna, brata i męża. To wycieczka w przeszłość do czasów, gdy Lukas stawiał swoje pierwsze kroki „na mieście”, aż w końcu stał się jednym z najważniejszych ludzi mafii, świadkiem koronnym i odkupicielem własnych win.
Bo za winy trzeba płacić.
Błędy naprawić.
Złe postępki zamienić na dobre.
Bo ja jestem Lukas. Prosty chłopak z miasta. O gorącym sercu i zimnym spojrzeniu.
I zawsze spłacam swój dług.
Moje życie dopiero się zaczęło.
A dług pozostał jeszcze niespłacony...
Porywająca, wstrząsająca i wzruszająca opowieść człowieka, który przeżył wiele, widział prawie wszystko i potrafił równie mocno kochać, co nienawidzić.Nota pochodzi od Autorki

ps. Zapomniałabym o zajeb... filmiku :)

9 komentarzy:

 1. Już słyszałam, nie mogę się doczekać ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. słyszałam, chętnie dorwałabym w swoje łapki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście że już słyszałam i oczywiście mam zamiar przeczytać :-) Co do filmiku to bardzo podoba mi się motyw z drogą i teksty ale obrazki przedstawiające konkretne osoby już mniej. Wolę sama tworzyć takie obrazy we własnej wyobraźni... ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli kiedyś będzie następny raz, to pomyślę o zacienionych twarzach (choć trudno o takie ilustracje). Prawda jest taka, że najlepiej kreować sobie swoje wyobrażenia o postaciach (ja na przykład zupełnie inaczej widzę Lukasa niż na okładce). W tym konkretnym filmiku skupiłam się nie na tworzeniu swojej wizji bohaterów, a na szukaniu pasujących do siebie "Krzysztofa" i "Lukasa". Lukas miał być ostry, nieprzystępny, ale męski i to, wydaje mi się udało się osiągnąć dzięki twarzy aktora. ;) A reszta wizualizacji to dopasowane do tego, co chciałam powiedzieć w tekstach:, np. "Kasia" jest taka, bo zagrała w serialu z "Krzysztofem" i mieli wspólne zdjęcie w objęciach.
   Pozdrawiam. :) PS Mnie też się najbardziej podoba intro. Byłam podekscytowana, jak znalazłam ten motyw. :)

   Usuń
 4. "Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wie, że już 17 października 2012 na rynku wydawniczym pojawi się trylogia Zakrętów losu autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej? Wątpię."
  A ja dotąd nie wiedziałem. I podejrzewam, że większość dalej nie wie, tylko nikt się do tego nie przyzna. Jeśli masz wątpliwości, wyjdź na ulicę i popytaj ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach, bo to chodzi o osoby czytające bloga - skrót myślowy. A jeśli ktoś go regularnie śledzi, to wie. ;)

   Usuń
 5. Ja sobie sama narobiłam smaka na kontynuacje, choć już po przeczytaniu "Zakrętów" czułam niedosyt! Skoro "Zakręty losu" oceniam jako najlepszą z powieści Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, które przecztałam, to ta trylogia zapowiada się naprawdę pysznie. :)

  OdpowiedzUsuń