22 września 2012

Ja to widziałem - Lino Bortolini (nagroda w Konkursowie 13)

To już niemal tradycja, że codziennie o 9:00 pojawia się na blogu informacja dotycząca kolejnej nagrody, którą można zdobyć w moim Konkursowie. Czekam na Wasze wypowiedzi w komentarzach. Może akurat Twój wpis będzie tym, który sprawi, że zapragnę wręczyć ci tę nagrodę? :)
Opisy książek pochodzą od wydawców lub z ich stron internetowych :)Książka otrzymała w 2012 roku nagrodę Premio Letterario
Internazionale "Il Molinello"

Włoskie skandale w oczach oficera policji skarbowej.
Historia, którą zna niewielu Włochów, a o której Polacy dotąd nie słyszeli.


Historia osobista, pełna humoru, toczy się wartko... Lino Bortolini opowiada o swoim życiu i pracy w policji skarbowej, odkrywając przed czytelnikiem nieznaną włoską historię. Życie publiczne i prywatne łączą się w jedno, opowieść o przeszłości wtapia się w dzień dzisiejszy. Historia autentyczna i intrygująca: dzieciństwo, młodość i kolejne stopnie kariery, w końcu praca w Oddziale Regionalnym Policji Skarbowej w Mediolanie w czasie włoskiej afery paliwowej, działań loży masońskiej P-2, Czerwonych Brygad i powszechnej korupcji. Drodzy Czytelnicy, na stronach tej książki kryje się niezliczone bogactwo wiedzy o świecie i ludziach.
Nicla Morletti, pisarka i krytyk literacki


Lino Bortolini - prezes Idea Italia, od lat inwestujący w Lublinie. Urodził się w Treviso w Miane 12 lipca 1938 roku, studiował w Vittorio Veneto. Od 1968 roku pracował w Guardia di Finanza, włoskiej policji skarbowej. W 1986 roku zrezygnował z dalszej kariery z powodów, które wyjaśnia w swojej książce.


Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo WFW

Więcej o Konkursowie 13, TUTAJ

3 komentarze:

  1. Książka nie trafiła na moją listę najbardziej pożądanych w Konkursowie ale gdy tak o niej czytam to dochodzę do wniosku, że może mile zaskoczyć i znajdzie się ktoś, kogo bardzo ucieszy :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej nie przeczytam , ale kto wie...

    OdpowiedzUsuń