26 września 2012

Aleja bzów - Aleksandra Tyl (nagroda w Konkursowie 13)

W zasadzie wstęp chyba jest zbędny. Poniżej kolejna pozycja z puli nagród, które można wygrać w Konkursowie 13. W komentarzach czekam na Wasze opinie i "zapisy" na tę książkę :) Opis oczywiście pochodzi ze strony wydawcy :)


Aleja bzów - Aleksandra Tyl

Na głowę Izabeli, młodej, samotnej dziennikarki spadają kolejne problemy. Zawierucha w pracy, nagły wyjazd jedynej przyjaciółki, kłopoty finansowe – to wszystko kumuluje się w jednym czasie. Na domiar złego nadchodzi wiadomość, że pałac na wsi, położony przy uroczej Alei Bzów, w którym Izabela spędziła dzieciństwo i w którym mieszka jej babcia - został sprzedany przez gminę i staruszka niebawem zostanie eksmitowana. Dopiero gdy Izabela poznaje Monikę – matkę chorego dziecka, jej własne problemy odchodzą na dalszy plan. Zaangażowana w pomoc nowej koleżance, pochłonięta pracą, nie zauważa, że i do niej powoli zaczyna uśmiechać się szczęście. Bo choć przeprowadzka babci wydaje się być nieunikniona, to każda wizyta w Alei Bzów powoduje u Izabeli mocniejsze bicie serca...

Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Prozami

Więcej o Konkursowie 13 TUTAJ

13 komentarzy:

 1. Książka zapowiada się bardzo ciekawie.Przeżycia głównej bohaterki chociaż w skrócie, ale już przemawiają do mnie:) Zapewne miło by było przeczytać taką książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowane TAK - dla Alei ale również dla Szczęście pachnie bzem. Od dłuższego czasu podglądam bloga autorki, zaśmiewałam się do łez przy historii o skarpetkowym potworze czy problemach z bakteriami, bardzo podoba mi się sposób, w jaki autorka opisuje nawet najbardziej trywialne sytuacje i dlatego bardzo chciałabym się przekonać, jak pisze książki :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też jestem za obiema częściami książki :)
  Lubię ciepłe klimaty, w uroczej scenerii, a jak jeszcze są to miejsca w Polsce to w ogóle mnie cieszy. Też mam miejsce z dzieciństwa, które jest dla mnie niczym świątynia (ja w ogóle dużo mówię i piszę o dzieciństwie).
  W książce wspomnienia z dzieciństwa tylko łączą się z teraźniejszością, ale wiem, że w tym przypadku na pewno będzie to przyjemna lektura. Zgłaszam się :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tyle pozytywnych opinii o tej ksiązce słyszałam, że też się na nią piszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny konkurs, ale niestety z kreatywnością bywa u mnie ciężko, więc jestem zmuszona spasować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się w tej książce wszystko - tytuł, okładka jak i opis! Mam na nią ogromną ochotę! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chętnie bym przeczytała. Już od dawna mam ochotę na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moją uwagę szczególnie zwróciła okładka owej książki - jest niezwykle delikatna i przyprawia człowieka o niekontrolowany przypływ tęsknoty, nostalgii i marzeń. Treść także wydaje się na swój sposób magiczna, bo czy odnalezienie szczęścia nie jest czymś niezwykłym? Choć zazwyczaj nie czytam książek tego typu to chętnie się do tej powieści zgłaszam. A nuż do mnie się los uśmiechnie? :3
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 9. "Aleja Bzów" to książka, o której od dawna marzę. Przede wszystkim dotyka życiowych problemów i uczy, że nigdy nie należy się poddawać. Życie potrafi odwrócić się do góry nogami, ale i tak w nowej sytuacji można znaleźć szczęście. Nie wiemy, co jest nam pisane w przyszłości. Myślę, że książkę czyta się bardzo przyjemnie - wnioskuję choćby po tej uroczej okładce, jak i po jej tematyce. Twórczości tej autorki jeszcze nie znam i sądzę, że pora to zmienić. Chętnie przeczytam tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. To wydawnictwo drukuje tylko fajowe książki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. okładka boska! już dla niej samej mogłabym krzyknąć: Dajcie mi ją! :)
  a historia taka jak lubię, zaraz po kryminałach

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam. Cudna... I chciałabym ją mieć na swojej półce.

  OdpowiedzUsuń