30 września 2012

Detektyw Murdoch. Spuśćmy psy - Maureen Jennings (nagroda w Konkursowie 13)

Detektyw Murdoch. Spuśćmy psy - Maureen Jennings

Najtrudniejsze śledztwo detektywa Murdocha

Harry Murdoch, ojciec detektywa Murdocha, czeka na wykonanie wyroku śmierci za zamordowanie Johna Delaneya, ale utrzymuje, że został we wszystko wrobiony. Podejmując ostatnią, rozpaczliwą próbę uratowania własnej skóry, Harry odnajduje syna i prosi go o pomoc w udowodnieniu swojej niewinności. Choć Delaney i Harry Murdoch często bywali w stodole, gdzie odbywały się walki psów ze szczurami, Harry nie potrafi wyjaśnić, dlaczego znaleziono go, zamroczonego alkoholem, w pobliżu zakrwawionych zwłok Delaneya. Przed detektywem Murdochem najtrudniejsze śledztwo w jego życiu.

Spuśćmy psy to kolejna książka o kanadyjskim detektywie, ukazująca wiernie realia Toronto z końca XIX wieku. Obdarzony dużą wiedzą i intuicją detektyw Murdoch jest niezwykle oddany swej pracy i wykorzystuje w niej najnowsze zdobycze kryminalistyki. Ten nieśmiały, samotny i doświadczony przez los miłośnik jazdy na rowerze musi się wykazywać stanowczością i odwagą, kiedy śledztwa prowadzą go w najmroczniejsze zakamarki ludzkich dusz, skrytych pod pozorem konwenansów.
Maureen Jennings – pisarka, psycholożka i terapeutka. Urodziła się w Birmingham, ale od dłuższego czasu mieszka i pracuje w Kanadzie. Od 1997 roku publikuje powieści o detektywie Murdochu, które zyskały międzynarodową sławę, są tłumaczone na wiele języków i ekranizowane. W Polsce triumfy święci oparty na jej powieściach serialDetektyw Murdoch, emitowany przez Ale Kino! Opublikowała również serię o Christine Morris oraz wiele innych książek, w tym również niebeletrystyczne. Jej pasją jest oprowadzanie miłośników Murdocha po Toronto w strojach z epoki.

Opis pochodzi ze strony wydawcy

Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Oficynka

Więcej o Konkursowie 13 TUTAJ

5 komentarzy:

 1. Psy i Detektyw Murdoch, to połączenie wprost dla mnie :) A tak naprawdę to już mam jedną książkę z tej serii i chętnie przygarnąłbym kolejną. Klimat bardzo mi odpowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chetnie przeczytalbym te ksiazke :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka od razu zwróciła moją uwagę. W czasach gdy skandynawskie kryminały biją rekordy popularności, pojawiło się coś innego, z klimatem ale i ciekawą fabułą. Przygód detektywa jeszcze nie znam ale słyszałam o nich wiele dobrego, dlatego też chętnie zaopiekowałabym się tą książką :-)

  OdpowiedzUsuń