21 listopada 2011

Pokaż mi swoją biblioteczkę...

... a powiem Ci kim jesteś?

Jest tak?
No chyba jest. Jeśli ktoś spojrzy na moją biblioteczkę na pewno stwierdzi, że z kryminałami jestem za pan brat. Czy coś jeszcze można o mnie powiedzieć w związku z tą biblioteczką? Może Wy po jej obejrzeniu jesteście w stanie coś wywnioskować? Czekam na Wasze trafne jak zawsze spostrzeżenia, a póki co przedstawiam moje pięknie zamontowane przez małża półeczki i ich cudną zawartość :)

Na pierwszy ogień, rzut ogólny :)
Biblioteczka znajduje się w mojej sypialni. Ściana na której wiszą dwie półeczki już bardziej wyeksploatowana być nie może... no chyba że powieszę półkę pod sufitem, ale nie przepadam za tym.... Na ścianie za komodą jeszcze trochę miejsca jest... zawisną zapewne ze dwie półeczki. Więcej już pewnie nie bo bym głową wstając łóżka po nich ryła :P

A teraz już nieco w szczegółach :)
Dwie moje najdłuższe półeczki. Górna dumnie nosi serie wydawnicze. Oczywiście nie wszystkie przeze mnie posiadane, ale większość. Zmierzch, od którego zaczęła się moja przyjaźń z Agnieszką Lingas-Łoniewską. Pamiętniki wampirów - wciąż czekające na przeczytanie, pokochałam serial i musiałam mieć książki. Później seria Marii nie przeczytana jeszcze do końca, Harny, Upadli (czekający na swoją kolej i dokupienie ostatniej części), moja ukochana Kava (przeczytana, niektóre pozycje czekają jeszcze na recenzję no i dokupienie braków) i Kathy Reichs (zdobyta również ze względu na serial i czekająca na przeczytanie).
Poniżej znajdują się książki Agnieszki (brak Dirty world, które czeka na przeczytanie u Archer). Później książki Prószyńskiego, G+J i Muzy. Moje własne zdobycze czekające na lepsze czasu i ich przeczytanie. Muszę się w końcu zebrać w sobie i coś postanowić... np. czytać 1 książkę miesięcznie z własnych zbiorów... albo dwie...
I dalej...
Zdjęcie powyżej przedstawia przede wszystkim pozycje przeczytane (w całości 1 i 2 półka) oraz pozycje przeczytane albo w biblioteczce zbędne (przeznaczone do wymiany i sprzedaży, to te stojące na komodzie :)).
Pierwsza z góry półka zawiera ciąg dalszy książek "do przeczytania - zbiory własne" czyli tych, które planuje, planuje... planuje przeczytać. Jest tam też książka którą muszę przekazać jednej ze zwyciężczyń konkursu z Mirą i KMM gdzie znajduje się opowiadanie, którego jestem współautorką.
Półka niżej to książki właśnie przeczytane (po lewej) i mały zbiór gier mojego małża.
No i ostatnia półka, najważniejsza, ta do której sięgam codziennie ...
RECENZYJNA.... i troszkę pożyczeniowa (książki po prawej), które w sobotę trafią do właścicieli. Troszkę się tych recenzyjnych nazbierało, ale mam plan, by nadrobić. Kilku z nich jeszcze nie zrecenzowałam, książka kucharska Ramsaya pewnie zostanie na dniach przeczytana i zrecenzowana. Kolejność jak widać, mniej lub bardziej odpowiada planom, ale również codziennie jest korygowana.

Oczywiście co kilka dni na półkach wszystko się zmienia. Coś przekładam, dokładam, zabieram. Co chwilę ktoś coś pożycza, albo przyszyła. Seria SOLa (polecane przez Szwaję) jest prawie cała pożyczona. Brak też kilku paranormali, kryminałów i sensacji.

To by było w sumie na tyle. Dziękuje Lenie za przypomnienie nam o tej akcji i zorganizowanie jej nowej edycji. Dziękuję jusssi. A sama zapraszam.... moją Agi (tak kochana, ty ty... tylko nie bij), moją Kaś (ty też postaraj się mnie nie ukatrupić) i Wronkę (hihihi). Chciałabym zaprosić jeszcze kilka osób, ale muszę zostawić kogoś innym :) Liczę, że wymienione przeze mnie osoby wskażą tych których biblioteczki mnie intrygują :)

19 komentarzy:

 1. Buahahahaaa!!! O nie, pokazywałam jak byłam mała, a teraz mam bałagan... znaczy jak niby mam to pokazać? Labirynty murów na podłodze ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bliskich nie morduję :P I tak mają ze mną ciężkie życie, po co skracać ich cierpienia? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny zbiór książek. Widzę sporo pozycji, które chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wronka mogą być i labirynty. Muszę, po prostu muszę zobaczyć co chowasz w domu :) Kaś, tym razem proszę bez ściem... pokazać all co masz i jak to wygląda!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna biblioteczka, kochana:). Gratuluję zbiorów!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję pokaźnych zbiorów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szczerze mówiąc, to mój wzrok zatrzymał się dłużej na... półkach ;) Nie dlatego oczywiście, że Twoje zbiory nie są imponujące, bo są. I znalazłam wśród nich kilka książek, które bardzo chcę przeczytać. Zwróciłam uwagę na półki dlatego, że mnie ich aktualnie STRASZLIWIE brakuje. Mam coraz mniej miejsca, a dziadek z obiecaną półką się nie spieszy... Niedługo będę trzymać książki na podłodze ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. @Nyx czas pogonić dziadka. Mam przyjaciółkę która nawet śpi na książkach... z braku laku... :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudowna biblioteczka, uwielbiam patrzeć na serie książek, może dlatego, że zawsze przywiązuje się do bohaterów. Ty masz całkiem ładną kolekcję. Życzę rozrostu biblioteczki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze byłam jej ciekawa :) Nie wiem czemu, wydawało mi się, że masz tego duuużo więcej.

  OdpowiedzUsuń
 11. @Mani - uwierz, mi się też tak wydawało. W sumie kilkanaście książek przebywa poza domem. Ostatnio jednak zaczęłam troszkę czyścić biblioteczkę z nieudanych zakupów i nietrafionych lektur. W ten sposób pozbyłam się w sumie może z połowy półki książek, z tymi brakującymi to byłaby jedna więcej. Ale masakry nie ma... prawie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Super biblioteczka! A ja muszę wszystko na dwóch regałach zmieścić :( Taty książki z PRLu zajmują cały pokój, a na moje tylko dwa regały XD
  Nic mam nadzieję na przyszłość!

  OdpowiedzUsuń
 13. ale dostaniesz w sobotę!!! klapsy!!! ciach, ciach, ciach!!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękne zbiory, ład i porządek, wszystko przejrzyste (zauważyłam nawet małe, zielone karteczki na niektórych pozycjach ;))

  OdpowiedzUsuń
 15. Piękne zbiory :)
  Tylko podziwiać i zazdrościć !

  OdpowiedzUsuń