20 czerwca 2013

Chwila wytchnienia - czyli Konkursowo 16

Ostatnio dostałam propozycję zorganizowania konkursu związanego z premierą superprodukcji audiobooka "Karaluchy" na podstawie książki Jo Nesbo. Kto czytuje mojego bloga wie, że bardzo lubię tego autora, a bohatera jego książek (Harry'ego Hole) po prostu uwielbiam. Dlatego nie zwlekałam nawet chwili i niezwłocznie się zgodziłam. Odrobinę dłużej zajęło mi wymyślenie pytania do konkursu. Musi być ono w końcu powiązane tematycznie... ale nie za trudne.... ale i nie mega banalne... i równocześnie takie, wiecie... moje. Myślicie, że udało mi się coś takiego znaleźć? No niekoniecznie. Ale coś wymyśliłam :)

Poniżej zamieszczam informację prasową dotyczącą tej nieziemskiej produkcji, pytanie pojawi się poniżej i dotyczyć będzie tekstu :)

Posłuchaj „Karaluchów”

Znani aktorzy w superprodukcji audiobooka serwisu Audioteka.pl

Najlepsi aktorzy polskiego kina zaangażowali się w nagranie audiobooka pt. „Karaluchy” Jo Nesbø – pierwszej kryminalnej superprodukcji zrealizowanej wspólnie przez Wydawnictwo Dolnośląskie i serwis Audioteka.pl. Wśród gwiazd, które wzięły udział w produkcji, są m.in.: Borys Szyc, Izabela Kuna, Danuta Stenka, Magdalena Cielecka, Bogusław Linda,, Łukasz Simlat i Mariusz Bonaszewski ze specjalnym udziałem Roberta Więckiewicza. Wersja audio wzbogacona jest o autentyczne dźwięki miasta, nagrywane w stolicy Tajlandii – Bangkoku.

„Karaluchy” czyli nowe śledztwo Harry’ego Hole
„Karaluchy” to superprodukcja oparta na wydanej w kilkudziesięciu krajach powieści o tym samym tytule, norweskiego pisarza Jo Nesbø. Akcja kryminału rozgrywa się w Bangkoku, mieście tłocznym, głośnym i dusznym. Jest to druga – po „Człowieku nietoperzu” – powieść z udziałem komisarza Harry’ego Hole. Tym razem norweski policjant wyrusza do Tajlandii, gdzie w jednym z moteli znaleziono zwłoki norweskiego ambasadora. Hole zapuszcza się w mroczne zaułki miasta, by podjąć się delikatnej misji, a kulisy śledztwa trzymać z dala od opinii publicznej. Oba kraje chcą uniknąć skandalu. Harry rozpoczyna współpracę z miejscową policją i odkrywa, że motywów i podejrzanych w sprawie morderstwa nie brakuje. Czy i tym razem morderca okaże się wyjątkowo przebiegłym przeciwnikiem? Odpowiedź na to pytanie znajdą wszyscy, którzy posłuchają audiobooka.

Kulisy superprodukcji
W najnowszej produkcji serwisu Audioteka.pl udział wzięli czołowi polscy aktorzy. Specjalnie na potrzeby superprodukcji, ścieżkę dźwiękową skomponował Wojciech Mazolewski. Reżyserem audiobooka jest Krzysztof Czeczot – aktor, dramaturg i lektor, na stałe współpracujący m.in. z Polskim Radiem, znany również z ról w filmach: „Dom zły”, „Zgorszenie publiczne”, „80 milionów” czy „Drogówka”. We współpracy z serwisem Audioteka.pl zrealizował dotychczas takie superprodukcje jak „Blade Runner” czy „Gra o tron”, za którą otrzymał w 2012 roku Złotą Kaczkę przyznawaną przez miesięcznik „Film”.

„Karaluchy” to już kolejna – po „Grze o tron”, „Blade Runnerze” czy „Niezwyciężonym”– superprodukcja, zrealizowana przez serwis Audioteka.pl. – mówi Łukasz Kosman – Dyrektor Zarządzający Audioteka.pl. Po raz kolejny podnosimy własne standardy – tym razem poprzez nagrywanie w faktycznych lokalizacjach powieści, czyli na ulicach Bangkoku, oddając naszym słuchaczom produkt możliwie najbardziej autentyczny i wierny wizji autora. Jest to także nasza pierwsza koprodukcja z Wydawnictwem Dolnośląskim, które aktywnie wspiera nas w kontaktach z autorem, czego efekty będzie można wkrótce zobaczyć i usłyszeć w kolejnych odsłonach projektu – dodaje Kosman.

Kilka słów o Jo Nesbø
Jo Nesbø to jeden z najgłośniejszych skandynawskich autorów kryminałów, którego książki zdobyły już kilkanaście nagród literackich i królują na listach bestsellerów. W 2010 roku otrzymał Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru, przyznawaną wybitnym twórcom gatunku podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Od czasu wydania pierwszej książki w 1997 roku pt. „Człowiek nietoperz” Nesbø opublikował aż dziewięć powieści kryminalnych, których bohaterem jest Harry Hole. Wszystkie te tytuły ukazały się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. Ponadto oficyna opublikowała jego thriller „Łowcy głów”.

„Karaluchy” w Studio im. Agnieszki Osieckiej
8 czerwca br. w Studio im. Agnieszki Osieckiej w ramach programu Lista osobista Piotra Metza odbędzie się spektakl słowa zorganizowany przez Wydawnictwo Dolnośląskie i serwis Audioteka.pl. Podczas tego niezwykłego koncertu aktorzy zaangażowani w nagranie audiobooka przeczytają fragmenty powieści, a towarzyszyć im będzie muzyka grana przez Wojciecha Mazolewskiego i pozostałych artystów. Dodatkową ilustracją będą specjalne efekty dźwiękowe, nagrane na potrzeby superprodukcji w Bangkoku.

Audiobook w smartfonie

Audiobook „Karaluchy” Jo Nesbø jest dostępny do pobrania w formacie MP3 przez aplikację Audioteka dostępną w Windows Phone Marketplace. Wszyscy użytkownicy smartfonów Nokia Lumia z aktywną kartą SIM w mobilnej sieci Orange, za pomocą aplikacji Audioteka przeznaczonej dla klientów Orange, będą mogli pobrać go na swoje urządzenia mobilne za darmo, bez dodatkowych opłat za transfer danych w sieci Orange.

Superprodukcję „Karaluchy” można znaleźć w serwisie audioteka.pl oraz audioteka.orange.pl, a od 5 czerwca 2013 roku dostępna będzie również na płytach CD w wybranych księgarniach.


Pytanie:

Ile powieści (dla dorosłych czytelników) autorstwa Jo Nesbo zostało dotychczas opublikowanych w Polsce?

Na odpowiedzi czekam w komentarzach do tego postu do 27.06.2013 do północy. Spośród Waszych odpowiedzi wylosuję pięć osób, do których trafią kody umożliwiające pobranie jakiegokolwiek audiobooka z serwisu Audioteka :) Wyniki powinny pojawić się do 30.06.2013

6 komentarzy:

 1. Mi wychodzi 10 :)
  Człowiek-nietoperz
  Karaluchy
  Czerwone gardło
  Trzeci klucz
  Pentagram
  Wybawiciel
  Pierwszy śnieg
  Pancerne serce
  Upiory
  Łowcy głów

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudno nie zgodzić się z poprzedniczkami - wszystko wskazuje na to, że 10 :-)

  OdpowiedzUsuń