11 sierpnia 2012

MUST HAVE #10/2012

Kolejny tydzień i kolejna porcja nowości.
Dziś wyjątkowo, w sobotę :) Przy czym od razu ostrzegam, że skromniutki mamy nadchodzący tydzień (przynajmniej z mojego punktu widzenia :P)Moja lista szaleństw - Magdalena Lewecka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 13.08.2012


Marta ma prawie trzydzieści lat, gdy razem ze swoim facetem podejmują decyzję o rozstaniu. Czy na pewno słuszną? Po kilku tygodniach nie jest już tego taka pewna. Jak poradzić sobie z tęsknotą za byłym ukochanym, z lękiem przed staropanieństwem i samotnością? Podczas babskiego wieczoru z najlepszą przyjaciółką dziewczyna wpada na genialny pomysł - postanawia zrealizować wszystkie szaleństwa, których nigdy w życiu nie popełniła, bo-była-w-związku. Tworzy więc ich listę. W jakie tarapaty wpadnie Marta? Czy u jej boku pojawi się kiedyś książę z bajki, czego od lat życzy sobie babcia, osoba zdecydowanie nietuzinkowa?

Moja lista szaleństw to zabawna opowieść o tym, czego na pewno nie należy robić, będąc singielką z odzysku, i o tym, że życie nie kończy się po rozstaniu...Gordon Ramsay. Na samym szczycie - Neil Simpson
Wydawnictwo: Vesper
Data wydania: 17.08.2012


Grodon Ramsay jest obecnie jednym z najbardziej interesujących szefów kuchni i bez wątpienia należy do pierwszej ligi gastronomii. Jego zadziwiający talent, imponująca osobowość i to, że zawsze pewnie stoi na nogach zaprowadziły go tam, gdzie jest - czyli na szczyty - i zjednały mu tysiące fanów na całym świecie. Jego programy telewizyjne, takie jak "Koszmary kuchenne Ramsaya", czy "The F Word" ściągają przed ekrany tysiące widzów, którzy nie mogą się napatrzyć na tego kipiącego energią, elokwentnego czarodzieja garnka i patelni. Co kryje się za postacią tego kucharza w białym fartuchu, jak udało mu się wspiąć na wyżyny?

Multimilioner przed trzydziestką, Ramsay jest dziś równie ambitny, jak w czasach, kiedy był nastolatkiem. W wieku 18 lat był zawodowym piłkarzem w drużynie Glasgow Rangers. Kontuzja kazała mu zejść z boiska i przenieść się do kuchni, gdzie na zawsze zostawił swój ślad. Żongluje czasem i naciąga dobę jak gumę, przenosząc się z jednej do drugiej między swoimi restauracjami, jego dzień pracy to pełne 18 godzin, gdzieś tam jeszcze udaje mu się zmieścić uczestnictwo w programach telewizyjnych, jako oddanemu mężowi i ojcu znaleźć czas dla żony i dzieci, nie mówiąc już o bieganiu w maratonach!

We wszechstronnej biografii czytamy o całym życiu Gordona Ramsaya, począwszy od blokowisk Glasgow i sielskich krajobrazów Stratfordu, aż do najbardziej wykwintnych i najdroższych restauracji świata. Dowiemy się również, jak Gordon uporał się z pomówieniami, które zagroziły rozdarciem jego świata i zniszczeniem imperium kulinarnego, które budował z takim mozołem.
Niekiedy śmieszna, niekiedy wzruszająca, biografia Ramsaya odkrywa sekrety i tragedie, które pomogły zbudować postać, wśród innych w swoim pokoleniu odnoszącą największe sukcesy.


I co wy na to?

7 komentarzy:

 1. Skromniutko i nie w moim stylu, niestety.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gordona uwielbiam :) więc książce bym się przyjrzała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie moja bajka...
  Pozdrawiam!
  tulipanowo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. "Moja lista szaleństw" brzmi na lekką i niezobowiązującą literaturę - czasami mam ochotę na odpoczynek od górnolotnych pozycji, więc będę ją miała na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Gordona Ramsaya! Jak będę miała okazję to na pewno sięgnę po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Za dużo już czytam takich czytadeł w stylu "Moja lista szaleństw", dlatego za tę książkę podziękuje.
  Natomiast o Gordonie Ramsay'u słyszałam. Nawet czasem rzuciłam okiem na jego program, jednak nie zaintrygował mnie ten człowiek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja z twojej listy must have, niestety nie znalazłam nic dla siebie :(
  Zapraszam do mnie :
  http://ksiazka-na-kazdy-dzien.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń