24 lipca 2012

Zaproszenia, konkursy

Dziś troszkę lżej (w sensie bez recenzji), tylko kilka informacji i zaproszeń.

Przede wszystkim Wydawnictwo Muza zaprasza wszystkich do lektury krótkiej rozmowy z Eshkolem Nevo autorem książki "Do następnych mistrzostw". Poniżej przybliżenie sylwetki tegoż autora :)

Eshkol Nevo (ur. 1971) to najciekawszy izraelski pisarz młodego pokolenia.

Jego pierwsza powieść,Homesick, od razu została doceniona na świecie i zdobyła kilka prestiżowych nagród. Publikując drugą powieść, Do następnych mistrzostw, Eshkol Nevo udowodnił, że jest dojrzałym artystą, który wie, co chce powiedzieć, i umie to doskonale zrobić.

Książka, w której żadna scena, żadne słowo nie są przypadkowe, zadziwia precyzją konstrukcji, a to, co na pozór mogłoby się wydawać ograniczeniem, okazuje się jednak pretekstem do śmiałego i ciekawego ujęcia tematu, który tylko na pierwszy rzut oka wygląda banalnie.

Eshkol Nevo otrzymał m.in. nagrody izraelskiego Stowarzyszenia Wydawców (2005, 2008, 2011) i francuską FFI-Raymond Wallier Prize (2008).

photo (c) Moti Kikayon
I konkurs w MATRASIE :)

Rozpoczęty został nowy konkurs!!!! Do wygrania atrakcyjne nagrody: iPad3 , iPod shuffle oraz kody rabatowe!!!!

Szczegóły http://www.matras.pl/konkursutm_source=matras.pl&utm_medium=SliderTop&utm_campaign=konkurs1

2 komentarze:

  1. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na moim blogu. Do wygrania powieść naszej rodzimej autorki o temacie, który chyba wszystkich nas się tyczy - "Blogostan"
    Szczegóły: http://zlodziejkaksiazek.blogspot.com/2012/07/konkurs-czym-jest-dla-ciebie-blog.html

    OdpowiedzUsuń
  2. właśnie czytam tę książkę;)

    OdpowiedzUsuń