21 lipca 2012

Stosik #19/2012

Powiem Wam szczerze, że nie spodziewałam się w tym tygodniu takiego nagromadzenia przesyłek. Dziś rano siedziałam na łóżku, naprzeciw półki recenzenckiej, i kiwałam się. Za 5 dni wyjeżdżam na urlop, nie będzie mnie prawie 3 tygodnie, nie wiadomo jak z netem, bo się może okazać że zasięgu nie ma, że za drogi, że.. wiele tych "że". Tyle co zdążę przygotować przed wyjazdem ukaże się w trakcie urlopu. Jak będzie sieć będą pojawiać się nowsze wpisy, ale tego pewna być nie mogę... do tego jeszcze jęczący brat (jedziemy autem, jego autem). "Ani mi się waż wziąć tyle książek co w zeszłym roku, wtedy nic prawie nie przeczytałaś". Fakt. Ale gdyby ktoś z Was spędzał wakacje z najlepszymi przyjaciółkami, które są jak siostry, z którymi widujecie się maksymalnie raz na miesiąc... to czytałby? Ja i tak przeczytałam ze 3 książki.... Teraz jadę z rodziną. Z nimi widuję się bardzo często. Wydaje mi się więc, że z większą chęcią, leżąc na plaży, będę czytała wszelakie powieści... a ten jęczy i jęczy. Więc nie wiem ile uda mi się zabrać. Na szczęście mam tajną broń, o której on jeszcze nie wie. I dowie się dopiero w Chorwacji - hahaha (szyderczy śmiech :D). Dobra, to tyle użalania. Chciałam tylko powiedzieć, że mam masę książek recenzenckich a czasu jakby wcale. Do tego po powrocie z urlopu przeprowadzka. Wydawcy mnie zabiją... serio...
Zobaczymy, czy w przyszłym tygodniu ukaże się jakiś stosik. To zależy od tego czy coś dojdzie do czwartku (kiedy wyjeżdżam). Chyba wolałabym by nic nie przyszło... albo by przyszły same prezenty. 


Ale do rzeczy, oto stosik. Recenzencki ofkorz :)
Od góry przy niespodzianki z Wydawnictwa SOL. Nie zamawiałam, dotarły wszystkie niemal przedpremierowo. Szkoda, że nie zdążę przed premierami już się z nimi zapoznać :(
1. Wino z Malwiną - Magdalena Kordel
2. Nieznane przykazanie - Marek Meissner
3. Miłość, szkielet i spaghetti - Marta Obuch
W Grupie Publicat zmieniła się osoba do współpracy. Bardzo miłego pana Marcina zastąpiła pani Małgorzata. Efektem wymiany maili poniższe starsze pozycje Grupy :)
4. N@pisz do mnie - Daniel Glattauer
5. Weselny zawrót głowy - Sharon Owens
Pozycje idealne na wakacje... może uda mi się zabrać? Zobaczymy :)
No i pozycje od Muzy :) Nawet nie wiecie jak się na nie cieszę. Najnowszy Zafón do mnie nie dotarł, brakło. Do tego problemy pana Artura ze skrzynką mailową sprawiły, że nie widział moich próśb o książki. No ale w końcu przesyłka dotarła. Upragniona książka Yrsy i dwie niespodzianki :)
6. Skóra motyla - Siergiej Kuzniecow
7. Pamiętam cię - Yrsa Sigurdardóttir
8. Bibliotekarz - Michaił Jelizarow
No i na koniec pozycje związane z nowo nawiązaną współpracą ze Studiem Astropsychlogii :) Dzięki wielkie. Tarota zabieram na wakacje, Sennik już zrecenzowany. Po urlopie zrecenzuję Encyklopedię aromatów, która mnie fascynuje :) 
9. Bezpieczny tarot - Maria Bigoszewska
10. Encyklopedia leczniczych aromatów - Scott Cunningham
11. Sennik egipsko-chaldejski - recenzja TUTAJ
11. Potęga świadomej intencji - Esther i Jerry Hicks
12. Tarot - talia 78 kart


Coś może przypadło Wam wyjątkowo do gustu?

20 komentarzy:

 1. 4 pierwsze pozycje bym Ci zabrała ;D Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 2. raczej nic dla mnie w tym stosiku nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki od Publicat wydają się być baardzo ciekawe. :) Życzę przyjemnej lektury! :)
  I wyjazd do Chorwacji pewnie będzie świetny.. zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No rzeczywiście, nieziemski stosik! Ja bym się chyba stresowała taką ilością,zwłaszcza przed wyjazdem na wakacje - niestety, jako że nigdzie w tym roku nie wyjeżdżam, mogę się skoncentrować na lekturach. Udanego wypoczynku i przyjemnej lektury!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy stosik. Wiele pozycji podkradłabym ci.;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Yrsę już czytałam. Bardzo mi się podobała:) Książkę Marty Obuch już mam, ale jeszcze nie zdążyłam przeczytać, natomiast poluję na "Wino z Malwiną. Zainteresowała mnie treść i mam nadzieję, że się nie zawiodę:) Pozdrawiam i udanego urlopu!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam żadnej:) Czekam na wrażenia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Udanego urlopu życzę i wybrania odpowiedniej ilości i jakości książek. ;) a ja chętnie zapoznałabym się z Yrsą, a także z nowymi książkami wydawnictwa SOL.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny stos! Ciekawią mnie te pozycje od Publicatu, więc będę czekała na recenzje! No i życzę przyjemnego wypoczynku! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ciekawe tytuły do Ciebie zawitały :)
  gratuluję nawiązania współpracy ze Studiem Astropsychologii :)
  chyba najbardziej interesują mnie pozycje związane z Tarotem oraz "Pamiętam Cię"
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Nic dla mnie, ale życzę przyjemnej lektury i dużo wrażeń, no i udanych wakacji. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. "weselny zawrót głowy" bardzo ciekawi mnie ta książka. Czekam na recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo interesujące pozycje, dla mnie szczególnie polskie.)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny stosik! Zazdroszczę Yrsy ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Stosik zacny,a brat jak każdy chłop.Wydaje mu się,że nadmiar wiedzy i przeczytanych książek jest szkodliwy!Miłego urlopu!

  OdpowiedzUsuń
 16. rewelacyjny stos, życzę miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Czytałam "Napisz do mnie" (Pewnie "Gut gegen Nordwind"?) i kontynuację "Alle sieben Wellen" w oryginale. Bardzo poruszające i łatwe (bo w formie korespondencji elektronicznej), by czytać właśnie po niemiecku (dla mnie początkującej w czytaniu po niemiecku). Byłam pod takim wrażeniem, że parę głównych bohaterów mojej nieskończonej, wymarzonej książki o wilkach nazwałam imionami bohaterów tej książki. Życzę miłej lektury! :)

  OdpowiedzUsuń