22 lipca 2012

MUST HAVE #7/2012

No i przyszedł czas na kolejną porcję zapowiedzi. Martwię się odrobinę, że nie ma tu wszystkiego co chciałabym przeczytać z zapowiedzi z ostatniego (niemal) tygodnia lipca. Przygotowywałam te zapowiedzi miesiąc temu. Dziś jedynie miałam czas szybko przejrzeć to co w zapowiedziach księgarń wisi a tam w zasadzie nie ma nic czego ja bym nie znalazła wcześniej :)

Nie przedłużając...


Dwukrotna Śmierć Daniela Hayesa – Marcus Sakey
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 24.07.2012


Przemyślany, odrobinę pokręcony thriller psychologiczny w mrocznym klimacie Kalifornii
Mężczyzna budzi się nagi i zmarznięty na opustoszałej plaży. Nie pamięta, kim jest ani jak się tam znalazł. Jedynym znakiem cywilizacji jest stojące niedaleko bmw, w którym odnajduje pasujące na niego jak ulał ubranie, zegarek marki Rolex, kopertę wypchaną pieniędzmi i dokumenty samochodu. "Daniel Hayes, zamieszkały w Malibu, Kalifornia". Ale... żadna z tych informacji nie brzmi znajomo!
Podczas gdy on próbuje poznać odpowiedzi, świat nie ustaje w poszukiwaniach jego. Jedyne, nikłe wspomnienie budzi w nim twarz aktorki występującej w serialu telewizyjnym. Postanawia ją odnaleźć. Musi ją odnaleźć...
To niejasne wspomnienie staje się całym jego światem i jedyną nadzieją...


Sprzedana. Moja historia - Hayes Sophie
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 24.07.2012


Sophie miała dwadzieścia cztery lata, kiedy pojechała do Włoch odwiedzić chłopaka – swojego dobrego przyjaciela. Spędzili razem romantyczny weekend i Sophie uwierzyła, że to miłość jej życia.
Ale kiedy powiedziała, że musi wracać do Anglii, wszystko się zmieniło. Uroczy i troskliwy Kas pokazał swoją prawdziwą twarz: brutalną i cyniczną. I poinformował ją, że będzie dla niego pracowała.
Na ulicy…
Pierwszej nocy miała dziesięciu klientów. Potem „pracowała” bez przerwy, siedem dni w tygodniu, po trzydzieści razy dziennie. Jeśli nie dość zarobiła, była okrutnie karana. Nie mogła uciec; Kas zapowiedział, że jeśli to zrobi, zabije jej młodszych braci. Wiedziała, że nie żartuje...
Wykorzystywana, gwałcona, bita i poniżana Sophie spędziła sześć miesięcy w piekle.
Ale znalazła siłę, by wyrwać się z zaklętego kręgu strachu i przemocy.
Musiało jednak minąć kolejnych pięć lat, żeby przestała oglądać się przez ramię, poczuła się bezpieczna i opowiedziała o tym, co przeżyła – żeby żadna dziewczyna nie powtórzyła jej losu współczesnej niewolnicy.


Na zawsze i o jeden dzień dłużej –Delilah Marvelle
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 25.07.2012


Laureatka nagrody za najbardziej zmysłowy romans historyczny 2011 roku.

On nie pamięta, kim jest, ale na pewno nie należy do jej świata: nieprzyzwoicie bogaty arystokrata z Europy.

Ona marzy o ucieczce z Nowego Jorku i lepszym, dostatnim życiu.
Nieszczęśliwy wypadek krzyżuje ich losy. Ale żadne z nich nie jest przygotowane na rodzącą się między nimi namiętność. Ani na to, co oboje mogą stracić, gdy jego prawdziwa tożsamość wreszcie zostanie ujawniona.


Ani żadnej rzeczy - Nowak PM
Wydawnictwo: CZARNA OWCA
Data wydania: 25.07.2012


W willi w Podkowie Leśnej od strzału w głowę ginie trzydziestodziewięcioletnia kobieta. Komisarz Jacek Zakrzeński z Komendy Stołecznej Policji podejrzewa, że za zbrodnią stoi ekscentryczny mąż zamordowanej. Jego alibi wydaje się jednak niepodważalne. W miarę trwania śledztwa krąg podejrzanych się powiększa. Sprawę nadzoruje młody prokurator Kacper Wilk – ekscentryczny osobnik o dziwacznych manierach. Gdy śledztwo trafia na pierwsze strony gazet, sprawy wymykają się spod kontroli. Zakrzeński powoli traci nadzieję na schwytanie sprawcy, za to Wilk zaczyna mieć własne pomysły... PM Nowak (ur. 1977) – językoznawca, repatriant, tłumacz. Po latach tułaczki po świecie zamieszkał na warszawskiej Ochocie, by w pełni poświęcić się pisaniu – swojej wielkiej pasji. Ani żadnej rzeczy… to jego debiut powieściowy otwierający serię kryminałów o komisarzu Zakrzeńskim i prokuratorze Wilku.


Glina - Cea Robert
Wydawnictwo: BUCHMANN
Data wydania: 25.07.2012


Ta autobiograficzna historia absolwenta Akademii Policyjnej – od młodzieńczej fascynacji zawodem, poprzez dramatyczną konfrontację marzeń z rzeczywistością, aż po kompletne wypalenie – toczyła się jak po równi pochyłej i może być dziś ostrzeżeniem dla wielu, którzy postrzegają tę służbę jako misję. Rob Cea bierze udział w brutalnych operacjach na terenie nowojorskiej metropolii, z których wiele prowadzonych jest na granicy prawa, i coraz bardziej identyfikuje się ze swoją funkcją. W końcu przekracza cienką granicę między prawem i bezprawiem, tracąc nad sobą wszelką kontrolę. Otrzeźwienie następuje niespodziewanie, a powrót do normalności będzie długi i bolesny. Robert Cea Był jednym z najbardziej zasłużonych funkcjonariuszy policji nowojorskiej (NYPD) XX wieku. Zdecydował się jednak odejść ze służby. Po latach przedstawił swoje doświadczenia zawodowe w demaskatorskiej autobiografii (2005), która była ostatecznym zamknięciem tamtego rozdziału w życiu.


Romans po włosku - Annalisa Fiore
Wydawnictwo: G+J Gruner+Jahr
Data wydania: 25.07.2012


Spotkam go. Po 19 latach znów go zobaczę - powtarzała Katarzyna jak mantrę, jadąc na tylnym
siedzeniu taksówki kluczącej uliczkami Werony.
To jego miasto. Nazywa się Pietro. Tu się urodził, chodził do szkoły, a potem ożenił i miał dziecko. A właściwie odwrotnie: najpierw było dziecko, potem ślub. Nie z nią. Oni spotkali się, jak to określił "zbyt późno albo zbyt wcześnie". I coś w tym było, bo kiedy się w nim zakochiwała, jego synek był już "w drodze" - pech chciał, że Pietro o tym nie wiedział. Teraz chłopak pewnie już jest pełnoletni...
Burzliwy romans Polki i Włocha z zaskakującym finałem, rozgrywający się na uliczkach Werony oraz pośród malowniczych pejzaży Ligurii, Wenecji Euganejskiej (Veneto) i Trydentu-Górnej Adygi. A przy okazji unikalny obraz Polski w czasach transformacji ustrojowej, na początku lat 90. dwudziestego wieku i obecnie. Książka pełna ludzkich namiętności, ale i niezwykłych losów drugoplanowych bohaterów, w tym krewnego ostatniej szachini Iranu i Serbki, która musi się zmierzyć z dramatycznymi konsekwencjami rozpadu Jugosławii.
Debiut literacki dziennikarki i autorki przewodników: Wakacje za pół ceny, Europa za pół ceny oraz Włochy jakich nie znacie.
Annalisa Fiore to pseudonim pisarki, która czuje się obywatelką dwóch krajów: Polski i Włoch.


Nieznane przykazanie - Marek Meissner
Wydawnictwo: Sol
Data wydania: 25.07.2012


''Nieznane przykazanie'' odkrywa przed czytelnikami wstrząsające fakty z przeszłości kobiet z rodu słynnego amerykańskiego pisarza - skandalisty, którego bestsellerowa powieść uznana została za atak na podstawy Kościoła Katolickiego w świecie, wyjaśniając jednocześnie motywy, które były przyczyną napisania książki. Mieszkający w Boston znany dziennikarz i piękna fotoreporterka, tworząc zlecony im artykuł o rodzicach pisarza, natrafiają na ślad spisku,którego skutki mogą okazać się nieobliczalne zarówno dla Kościoła jak i dla świata. Bohaterowie toczą śmiertelny bój z pełniącą w nim kluczową rolę, pragnącą ich zniszczyć matką pisarza, Konstancją, wspomaganą przez szatana oraz nie cofającego się przed niczym, cynicznego służącego, Leona Moreno. Watykan nie jest zainteresowany pomocą i pomimo wymowy faktów, lekceważy zagrożenie. Czy Markowi i Carli uda się wygrać z bezwzględnym, nie cofającym się przed niczym, przeciwnikiem?


Wino z Malwiną - Magdalena Kordel
Wydawnictwo: Sol
Data wydania: 25.07.2012


W życiu Majki nareszcie wszystko się ustabilizowało. Wygląda na to, że po wielu perypetiach znalazła nie tylko swoje miejsce na ziemi, ale też miłość i przyjaźń. Ale nie jest dobrze jak jest za dobrze. Nad Uroczysko nadciągają burzowe chmury, ich pierwszym zwiastunem jest przyjazd Niemki, która (jak szepczą mieszkańcy Malowniczego) przyjechała odebrać ludziom ziemię. Jaki wpływ będzie miała ta wizyta na mieszkańców Uroczyska i całego miasteczka? Czy miejscowi dadzą sobie radę z kłopotliwym gościem? Kim jest ciotka Rozalia, która niespodziewanie zjawia się w Uroczysku? Po raz kolejny zapraszamy czytelników do odwiedzenia Malowniczego i zajrzenia z wizytą do jego mieszkańców. Tych, którzy już pojawili się w poprzednich książkach z sudeckiego cyklu i tych, którzy dopiero zjawią się w miasteczku. Serdecznie zapraszam Magdalena Kordel

7 komentarzy:

 1. bardzo interesujące pozycje, część z nich i ja widziałabym na swojej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest kilka pozycji, na których zawiesiłam oko, ale jakoś nie poczułam wewnętrznego przymusu, by natychmiast pobiec do księgarni:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. "Sprzedana", "Romans po włosku" i "Wino z Malwiną" to trzy pozycje, które chętnie bym przeczytała. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. sprzedana i romans po włosku , zgadzam sie z koleżanka wyżej bardzo mi sie podobają . :D
  http://books-for-imagination.blogspot.com/ zapraszam do mnie no i oczywiście obserwuje. :*

  OdpowiedzUsuń
 5. "Sprzedana", "Na zawsze i o jeden dzień dłużej ", "Wino z Malwiną" no i oczywiście "Ani żadnej rzeczy" zdecydowanie chcę widzieć u siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Podwójną śmierć..." właśnie czytam, ale taaaak mi się nie chce... Cóż, wakacje :D.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Romans po włosku" i "Wino z Malwiną" wygrywają. Jak wakacje to wakacje :)

  OdpowiedzUsuń