15 lipca 2012

MUST HAVE #6/2012

I przyszedł czas na kolejną porcje nowości, które chciałabym posiąść :)


Szczęśliwa przystań- Jill Shalvis
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 17.07.2012


Dwóch mężczyzn to o jednego za dużo...
Tara ma tysiące powodów, by nie wracać do małego miasteczka Lucky Harbor w stanie Waszyngton. Jednak kiedy jej życie rozpada się na kawałki, każde miejsce z dala od jej niespełnionych marzeń i byłego męża będzie dobre. Tara postanawia więc pomóc swoim dwóm siostrom w renowacji, otwarciu i prowadzeniu małego hotelu. Wreszcie może wziąć sprawy we własne ręce i wymyślić nowy plan na życie. Lecz pewien opalony, zielonooki żeglarz ma swoje własne plany, w których Tara jest główną bohaterką. A kiedy jej były mąż zechce ją ponownie zdobyć, okaże się, że troje to tłum, nad którym Tara nie ma kontroli – zwłaszcza gdy nagle wychodzi na jaw jej najgłębszy sekret. Teraz Tara musi stawić czoło swojej przeszłości i odkryć, czego tak naprawdę chce. Jeśli będzie miała szczęście, odnajdzie wszystko, czego pragnie jej serce.


Francuski ogrodnik - Montefiore Santa
Wydawnictwo: ŚWIAT KSIĄŻKI
Data wydania: 18.07.2012


Nastrojowy romans obyczajowy o prawie do kochania, sile pożądania i obowiązku, rozgrywający się na barwnym tle angielskiej wsi. Miranda i David przeprowadzają się z dziećmi z Londynu do pięknego domu, otoczonego zapuszczonym ogrodem. Nieoczekiwanie pojawia się ogrodnik, niezwykle przystojny Francuz w sile wieku. Miranda nie wie, że nie jest to żaden zbieg okoliczności: przed wielu laty tajemniczy mężczyzna przeżył w tym ogrodzie wyjątkowe chwile i złożył komuś pewną obietnicę... Będziecie urzeczeni urokiem tej książki! – „Daily Express”
Uśmiech niebios - Bennett Ben
Wydawnictwo: ŚWIAT KSIĄŻKI
Data wydania: 18.07.2012


Czy jego dawno zmarła ukochana … narodziła się na nowo w zupełnie innej osobie? Szanowany profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego, Harvey Coleman, od dwudziestu lat nosi w sercu żałobę po swej młodzieńczej miłości. Przedwczesna śmierć ukochanej Liv sprawiła, że niemal wycofał się z życia. Przypadkowe spotkanie Hannah odmienia jego egzystencję. Dziewczyna do złudzenia przypomina młodą Liv i także jest Szwedką. Zakochany Harvey wierzy, że Hannah jest wcieleniem Liv. Prawda jest jednak inna… Połączenie romansu, powieści obyczajowej i psychologicznej, wielka miłość i zaskakujący sekret.
Chorwacka przystań - Anna Karpińska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 19.07.2012


Romantyczna opowieść o niezrealizowanych planach, tęsknocie i o tym, że wieczna miłość istnieje naprawdę.
Anna, jako korespondentka ogólnopolskiej gazety, wyjeżdża do Chorwacji, by relacjonować wojnę bałkańską. Jest mężatką, ale nie potrafi okiełznać rodzącego się uczucia i zakochuje się w Blażu – chorwackim fotoreporterze wojennym. Czeka ją trudna decyzja. Postanawia porzucić Jerzego, ale po powrocie do Polski miłość do Blaża staje w szranki z oczekiwaniami rodziny, ze zwykłą codziennością i… pewną niespodziewaną nowiną. Anna podejmuje trudną decyzję o pozostaniu w Polsce. Dwadzieścia lat później jej córka Weronika stanie przed podobnym wyborem. Zrządzenie losu sprawi, że Anna jeszcze raz wybierze się do Chorwacji – do miejsca, z którym wiążą się najpiękniejsze wspomnienia z jej młodości…


Zamach - Autor Bell Ted
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 19.07.2012


Rok temu Alex Hawke stracił wszystko, co kochał. Teraz najlepszy agent do zadań specjalnychszuka już tylko zapomnienia w alkoholu…
Pewnej nocy zrywa go ze snu telefon. Jego przyjaciel Książę Walii potrzebuje pomocy. Ktoś grozi śmiercią jego najbliższym. Gdzie i kiedy uderzy? Kluczem do zagadki może być zbrodnia sprzed lat - zabójstwo ostatniego brytyjskiego gubernatora Indii, który zginął od bomby IRA. Lecz kto naprawdę stał wtedy za zamachem?
Od Pałacu Buckingham, przez tajne bazy w górach Afganistanu, po szkocki zamek królowej Hawke tropi nieuchwytnego przeciwnika. Stawką jest życie rodziny królewskiej i przyszłość imperium…


Wejście w zbrodnię - Jill Hathaway
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 19.07.2012


WEJŚĆ NIEPOSTRZEŻENIE W PSYCHIKĘ MORDERCY. NIEMAL STAĆ SIĘ NIM.... A POTEM?
Nastoletnią Sylvię Bell od rówieśniczek odróżniają nie tylko ufarbowane na różowo włosy. Od jakiegoś czasu cierpi na dziwną przypadłość. Zdarza się jej nieoczekiwanie, w najróżniejszych okolicznościach, zapadać w głęboki sen. Otoczenie widzi w tym narkolepsję, jednak za krótkotrwałymi utratami przytomności kryje się coś więcej.
W ich czasie dziewczyna wnika w umysły innych osób, na krótko stając się niewidzialnym świadkiem ich poczynań. Podczas bytności w cudzej skórze zdarza jej się odkrywać zupełnie nowe oblicza znajomych i ich ponure sekrety. Wreszcie nadchodzi najdramatyczniejsza z dotychczasowych wizji. Pewnej październikowej
nocy Sylvia staje się niemym, bezsilnym świadkiem morderstwa. Oprócz samego mordercy, jedynie ona zna tajemnicę, ale czy może ją komuś powierzyć, czy może się nią z kimś podzielić?


A Was co najbardziej intryguje w zapowiedziach z nadchodzącego tygodnia?

7 komentarzy:

 1. Mam ochotę na "Chorwacką przystań". ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. "Uśmiech niebios" oraz "Wejście w zbrodnię"
  te dwie widziałabym u siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa "Szczęśliwej przystani" i powieści Montefiore. "Uśmiech niebios" już wkrótce przeczytam, co bardzo mnie cieszy :).

  OdpowiedzUsuń
 4. "Chorwacka przystań" brzmi całkiem nieźle, szczególnie, że są wakacje, a ja mam ochotę na chorwackie wybrzeże :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chorwacką przystań bym chciała :)
  A poza tym jak będę robiła kolejne zamówienie, to przejrzę wszystkie twoje must have

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie zaciekawiło "Wejście w zbrodnie" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam na oku książki z Prószyńskiego. Nie wiem czemu, ale uwielbiam ich wydania ;) Co do "Uśmiech niebios" to powiem Ci, że warto ją przeczytać. W prawdzie dopiero ją zaczęłam, ale jest ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń