29 lipca 2012

MUST HAVE #8/2012

Poniżej ostatnie już, lipcowe, zapowiedzi... oraz odrobinę sierpniowych
:)

(ps. Zaraz dojedziemy do Słowenii, bateria na wyczerpaniu, hsb. uświadomił mnie, że nie wziął samochodowej ładowarki... po co nam? ehhhh. Do tego zapomniałam przewodnika po Chorwacji...)
I po cholerę mi to było – Marta Osa
Data wydania: 07.2012
Wydawnictwo: Zysk i S-ka


Niemal każdy ma w życiu chwile, w których chciałby zacząć wszystko od nowa. A dlaczego nie? Nie ma uczuć tak zamotanych, żeby ich nie odmotać, nie ma spraw tak zakończonych, żeby nie zmienić im zakończenia. Wszystko da się odkręcić! Jak butelkę metaksy. O tym właśnie jest ta pełna humoru historia.
Olka, znerwicowana nauczycielka plastyczka, zupełnie niechcący zmienia swoje życie. Zaczyna od napaści na księdza katechetę, w efekcie której odchodzi ze szkoły, potem postanawia zająć się swoim ogrodem i… sobą. Dołącza do ekipy ogrodników, jednak nie jako ogrodnik. Przewraca też do góry nogami życie swoich przyjaciół i przeżywa z nimi niecodzienne przygody. Desperacko szuka drugiej połowy, co niesie za sobą całą masę krępujących i zabawnych sytuacji. Nieświadomie wkracza w inny świat, zawiera nowe przyjaźnie i odnajduje stare miłości.
I mimo upływających lat i straconych okazji kieruje się przekonaniem, że najlepsze wciąż jeszcze przed nią.
Jeszcze jeden dzień - Fabio Volo
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 01.08.2012


* świetna, sentymentalna lektura na wakacje, zwłaszcza dla osób marzących o romantycznych uniesieniach
* daj się ponieść bajce ze szczęśliwym zakończeniem
Trzydziestoletni Giacomo wiedzie rozrywkowe życie pełne krótkich romansów. Nie umie pokochać, a może boi się odrzucenia. Codziennie rano widuje w tramwaju dziewczynę lecz nie ma odwagi odezwać się do niej. Zaczyna wyczekiwać tych krótkich spotkań i ukradkowych spojrzeń, które stają się dla niego najważniejszym momentem dnia. Budzą się w nim uczucia, których się u siebie nie spodziewał. To Micheli, dziewczyna z tramwaju robi pierwszy krok proponując kawę. Okazuje się, że i dla niej te wspólne podróże są ważne. Niestety, zaproszenie na kawę jest jednocześnie pożegnaniem, ponieważ dziewczyna wyjeżdża do Nowego Jorku... Czy Giacomo zapomni o niej i pokona tęsknotę, czy odważy się i ruszy do Nowego Jorku na poszukiwanie swej miłości?

Zakładnik - Pierre Lemaitre
Wydawnictwo: Muza
wydanie: 01.08.2012


• świetna powieść sensacyjna, mocno osadzona we współczesności
• przez krytykę literacką Czarne kadry uznane są za najlepszą powieść tego autora; Suknia ślubna (MUZA SA 2012) również zyskała sławę, zaś pierwsza jego powieść Travail soigné została nagrodzona w 2006 roku Prix Cognac
• każda z trzech części Czarnych kadrów zaczyna się zmianą narratora, i tym samym wyraźną zmianą stylu wypowiedzi
• realistyczne, przekonujące sytuacje, postaci z krwi i kości, intryga poprowadzona z maestrią
Ponad pięćdziesięcioletni Alain Delambre jest specjalistą od zarządzania zasobami ludzkimi i od czterech lat jest bezrobotny. Wciąż szuka pracy w swojej specjalności, ale nikt nie chce zatrudnić człowieka w jego wieku. Podejmuje się zatem najróżniejszych prac, aż do dnia, gdy dostaje zaproszenie od firmy poszukującej pracownika o jego kwalifikacjach na testy teoretyczny i praktyczny. Choć żona Nicole jest przeciwna jego udziałowi w dziwnej, nie liczącej się z ludzkimi uczuciami maskaradzie, to jednak Delambre postanawia wziąć udział w pozorowanym ataku terrorystów. Od momentu przemiany symulowanego ataku w prawdziwy, losy Delambre toczą się lawinowo. I choć kradzież milionów, szantaż, kłamstwa, manipulacja są jego udziałem, to towarzyszące im motywacja i przemyślenia są tak logiczne i konsekwentne, że potępiając Dalambre, jednocześnie doskonale go rozumiemy.Czwarty kąt trójkąta - Ewa Siarkiewicz
Wydawnictwo: Prószyński i s-ka
Data wydania: 02.08.2012

Rodzinna tajemnica. Wzbierająca i skrywana uraza. Zemsta, która pojawia się niespodziewanie,

wywracając do góry nogami zwyczajne życie pewnej rodziny.
Pięćdziesiąte urodziny Katarzyny są dla jej córek początkiem serii zaskakujących wydarzeń. Jedna odkryje wstrząsającą prawdę o swoim małżeństwie, druga - prawdę o sobie.
Opowieść o wielkich emocjach, rodzinie i poszukiwaniu prawdziwych przyczyn zadziwiających ludzkich zachowań - ze szczyptą białej magii.
Ewa Siarkiewicz - tłumaczka, autorka dwóch powieści obyczajowych "Kuźnia na Rozdrożu" oraz "Kuźnia Głupców" a także zbiorku opowiadań fantastycznonaukowych "Nic oprócz pieśni". Była redaktor naczelna tygodnika o tematyce ezoterycznej "Gwiazdy Mówią"

8 komentarzy:

 1. "Jeszcze jeden dzień" ma ładną okładkę, a najbardziej treściowo zainteresował mnie "Czwarty kąt trójkąta", ale z obyczajami jestem raczej na bakier, więc pewnie nie sięgnę. Ale na recki czekam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, czasami lepiej się czyta recenzje niż książki których dotyczą...

   Usuń
 2. z tych książek chyba najchętniej sięgnęłabym po ostatni tytuł

  OdpowiedzUsuń
 3. ostatni tytuł najbardziej mnie pociąga! rewelacyjna okładka :)
  ps chyba mały skrzat Ci się wkradł i poprzestawiał literki :) na okładce jest napisane "czwarty kąt trójkąta" a napisałaś "Czwarty do trójkąta" :)
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie oceniaj książki po okładce! A tak zupełnie serio - myślę, że warto po ostatnią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 5. widzę że net na wakacjach jest ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. aaa, akurat wszystkie dotychczasowe posty stworzone zostały w PL lub w drodze do Cro. Ale dziś zakupiłam pakiet netu, więc póki co mam :)

   Usuń
 6. ładna okładka, zachęcająca do przeczytania

  OdpowiedzUsuń