9 czerwca 2012

Nowy "cykl" w Słowach dużych i MAŁYCH - MUST HAVE #1/2012, czyli chcę przeczytać :)Postanowiłam (w zasadzie już baaaardzo dawno temu), że odrobinę rozwinę blog i będę wstawiała cyklicznie zapowiedzi wydawnicze, zawierające pozycje, które bardzo chciałabym przeczytać. Zwykle będą to jednak pozycje, których nie przeczytam w ramach pozycji recenzenckich. Ale nie tylko :). Nie wiem jeszcze, jak często będę to robiła, chciałabym jednak, by takie posty pojawiały się przynajmniej raz w miesiącu... Może uda się częściej? Zobaczę, jaki będzie odzew. Poniżej macie coś na dobry początek :)

Na początek coś, co zdecydowanie byłoby związane z tym, co najbardziej w tej chwili mnie interesuje.

Jak się robi dzieci. Trzymiesięczny skuteczny program wspomagania płodności - Jill Blakeway, Sami S. David
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 14.06.2012


Stosując jedyną w swoim rodzaju metodę pozwalającą w dopełniający sposób połączyć posiadane zasoby wiedzy, endokrynolog rozrodu dr Sami David oraz założycielka ośrodka YinOva, Jil Blakeway, stworzyli program, w którym zawarli to, co ich zdaniem jest najlepsze w zachodniej i wschodniej medycynie. Celem programu jest umożliwienie każdej kobiecie zajście w ciążę w sposób tak naturalny, jak to tylko możliwe. Mając na koncie 4000 udanych ciąż,
David i Blakeway wyjaśniają, jakie czynniki mogą sprawiać, że nie zachodzisz w ciążę, a także jak opracować sobie własny i dostosowany do swoich potrzeb plan działania. Jeśli będziesz kierowała się wskazówkami programu to: 
• przygotujesz swoje ciało do zdrowej, naturalnej ciąży poprzez zmianę trybu życia i strategię wczesnej interwencji; 
• dowiesz się o częstych (i nie tak częstych) zaburzeniach upośledzających twoją płodność, które są dość łatwe do wyleczenia (czasem wystarczy jedna seria antybiotyku); 
• ustalisz swój typ płodności i dowiesz się, jak przygotować dostosowany do swoich potrzeb i łatwy w realizacji plan leczenia.


500 graczy - Matthew Quirk
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 19.06.2012

Kto ma większą władzę niż 500 graczy?  Tylko człowiek, który poznał ich sekrety...

Mike Ford, świeżo po ukończeniu prawa na Harvardzie, zdobył wymarzoną pracę w Davies Group – najpotężniejszej firmie doradczej Waszyngtonu. Tym samym wszedł w kręgi „pięćsetki” – elity faktycznie rządzącej Waszyngtonem, a przez to i światem. A teraz znalazł się na muszce dwóch niebywale niebezpiecznych ludzi.  Żeby uratować skórę, musi sięgnąć po doświadczenia ze swej szemranej młodości: kraść, oszukiwać, kłamać – a w końcu nawet zabić.
„500 graczy”, łącząc w sobie najlepsze elementy politycznej intrygi i wstrzymującej dech akcji, przywodzi na myśl klasyczne thrillery, takie jak „Firma” czy „Uznany za niewinnego”. W postaci Michaela Forda czytelnicy odnajdą nowego bohatera, którego losy potwierdzają starą prawdę: im wyżej się wchodzi, tym droga trudniejsza, a upadek bardziej bolesny – a nawet śmiertelny. 
Miasteczko Niceville - Carsten Stroud
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 21.06.2012

W Niceville liczba porwań jest o wiele wyższa od przeciętnej... 

Pewnego wiosennego dnia dziesięcioletni Rainey Teague nie wraca ze szkoły do domu. Śledztwo prowadzi były żołnierz sił specjalnych Nick Kavanaugh, obecnie detektyw wydziału kryminalnego. Dni mijają i rodzina traci nadzieję na powrót chłopca – a kiedy policja go znajduje, jest żywy, ale w śpiączce i nie wiadomo, czy kiedykolwiek odzyska przytomność.
Rok później znika bez śladu kolejna mieszkanka Niceville, starsza kobieta, należąca do jednej z najstarszych i najwybitniejszych rodzin w mieście. Nick Kavanaugh znowu prowadzi śledztwo, zostając wciągnięty w mroczny świat pomiędzy życiem a śmiercią, gdzie stanie twarzą w twarz ze starożytną złowrogą siłą, która czai się pod miastem, mroczniejszą i starszą niż górski las otaczający jej źródło: głęboką na tysiąc stóp otchłań znaną jako Krater.
 "Miasteczko Niceville" to pierwsza część serii znakomitych horrorów, których akcja rozgrywa się w tajemniczym miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych. 


Handlarz śmiercią - Sara Blædel
Data wydania: 26.06.2012
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Pierwszy tom z cieszącej się wielką popularnością serii duńskiej królowej kryminałów.

Wydział Zabójstw Komendy Miejskiej Policji w Kopenhadze opanowuje gorączka, kiedy w weekend wpływają zgłoszenia o dwóch zabójstwach. W jednym z kopenhaskich parków znaleziono ciało uduszonej młodej dziewczyny, a na tyłach hotelu Royal – zamordowanego dziennikarza. Asystent kryminalna Louise Rick uczestniczy w śledztwie w sprawie zabójstwa dziewczyny, ale zostaje wciągnięta również w drugie śledztwo, gdy okazuje się, że jej najlepsza przyjaciółka Camilla Lind, reporterka kryminalna w „Morgenavisen”, znała zamordowanego dziennikarza i zamierza sama rozwikłać zagadkę jego śmierci. Louise stara się powstrzymać przyjaciółkę od ryzykownych działań na własną rękę, ale Camilla nigdy nie słucha dobrych rad, gdy zwietrzy materiał na ciekawy artykuł. Gdy kontaktują się z nią osoby ze środowiska handlarzy narkotyków, sprawy przybierają dramatyczny obrót. 


Dotyk Julii – Mafi Tahereh
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 25.06.2012

„Nie możesz mnie dotknąć - szepczę.
Kłamię - oto, czego mu nie mówię.
Możesz mnie dotknąć - oto, czego nigdy nie powiem.
Proszę, dotknij mnie - oto, co chcę powiedzieć”.
Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija.
Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha.
Zostałam przeklęta
Mam niezwykły dar
Jestem potworem
Mam nadludzką moc
Mój dotyk zabija
Mój dotyk to moja siła
Jestem narzędziem zniszczenia
Będę walczyć o miłość

Zatrute pióra. Antologia kryminału - Grzegorzewska, Jodełka, Klejzerowicz, Koziołek, Krawczyk, Lingas-Łoniewska, Olejniczak, Ostaszewski, Pawlak, Pilis, Skowroński
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 12.06.2012


Na początku kryminału było opowiadanie. I każdy szanujący się „kryminalista”, oprócz powieści, do dzisiaj popełnia także krótkie formy. W tej antologii motywem utworów jest… zemsta.
Mści się młode pokolenie za krzywdy przodków, mści się biznes na nierozważnych politykach, dziecko za marność swojej egzystencji, odwet bierze niedoszła ofiara, sprawiedliwie mści się los na zbrodniarzu i - z rozpaczy - człowiek na własnym losie. Zbrodnia pozyskuje nowych adeptów, śmierć zbiera żniwo, a policjanci radzą sobie ze zmiennym szczęściem, uwikłani we własne życiowe problemy.
Spokojnie! To tylko literacka fikcja - skumulowana wyobraźnia kryminalna jedenastu polskich pisarzy prezentujących najróżniejsze podgatunki kryminału: kryminał społeczny, obyczajowy, gangsterski, kryminał z wątkiem historycznym, kryminał z przymrużeniem oka, a nawet dreszczowiec.
Dobra, to już wiem, że powinnam takie wrzuty robić raz w tygodniu.... bo chyba taki wpis nie powinien mieć kilometra.. a powinien mieć, jeśli chciałabym wstawić wszystkie zapowiedzi z danego miesiąca :P Jednym słowem... postaram się za kilka dni znów napisać :)

8 komentarzy:

 1. "Handlarza śmiercią" będę miała okazję przeczytać z czego się cieszę bo mnie zaintrygował opis. Z pewnością też będę polować na "Dotyk Juli":)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja z Prószyńskiego niezwykle rzadko recenzuję książki z racji braku współpracy. Książki od nich zwykle dostaje lub kupuję. Tyle że własne pozycje rzadko recenzuję więc...

   Usuń
 2. Najbardziej nie mogę się doczekać "Dotyku Juliii", a zaraz po niej "Miasteczka Niceville". Jestem bardzo ciekawa tych książek. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja również wyczekuję' Dotyku Julii '' ;-]

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałabym Handlarza śmiercią

  OdpowiedzUsuń
 5. "Dotyk Julii" wydaje się bardzo ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. na 3 ostatnie pozycje i ja poluję;)

  OdpowiedzUsuń