24 czerwca 2012

MUST HAVE #3/2012

Póki co twardo trzymam się mojego postanowienia, by co tydzień raczyć Was nowościami i zapowiedziami Wydawniczymi, o które u mnie będzie trudno lub w ogóle nie będę miała możliwości ich przeczytać. Albo tymi, za którymi nieustannie wyglądam :)

Studnia bez dnia - Katarzyna Enerlich
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 27.06.2012

Jaką tajemnicę skrywa trzynastowieczna studnia w rzeźbiarskiej pracowni w Toruniu? Co łączy powtórny pochówek Mikołaja Kopernika z zadziwiającym odkryciem Marceliny? Czy wszyscy jesteśmy skazani na nieuchronność i w jaki sposób zmienia ona nasze życie? Co stanie się, gdy bułhakowska Annuszka rozleje olej… tym razem w naszym życiu?
Autorka, przędąc tę magiczną opowieść, zaprowadzi nas do istniejących miejsc, zapozna z ludźmi, których pierwowzory istnieją naprawdę. Pozwoli nam spacerować z jej bohaterami uliczkami Torunia, a podczas tego spaceru napotkamy wiele prawdziwych i fikcyjnych historii.
Martinus Teschner, toruński kupiec, wręczał swoim kochankom drogocenne pierścienie. Jeden z nich, legendarny i wyjątkowy, bo ozdobionym rubinem wydobytym z Gór Izerskich, stał się pretekstem do tej opowieści. Studnia bez dnia nie tylko wzruszy, ale i będzie trzymać Czytelnika w napięciu.

Wydawnictwo: Zysk i s-ka
Data wydania: 12.06.2012

„Przeżyj wspaniały śródziemnomorski romans! Do śmierci będziesz to pamiętać...”

Sylwia i Kasia, świeżo upieczone maturzystki, wiele sobie obiecują po wakacjach na Sardynii. Słońce, plaża, egzotyczna kuchnia i do tego… przystojni wyspiarze. Raj!
Tymczasem już od pierwszej chwili wszystko idzie na opak. Sympatyczna pani, do której jadą, okazuje się szaloną, gadającą z duchami staruszką, zamiast luzu czeka je harówka od rana do nocy, miłosne przygody przydarzają się zawsze nie w porę, a otaczająca je rzeczywistość aż wibruje od różnych tajemnic.
Zagubione na brzegu rajskiej wyspy, dziewczyny szukają odpowiedzi na wiele pytań. Jak rozpoznać prawdziwą miłość? Dlaczego niektórzy są tak bezinteresownie wredni? Co sprawia, że życie na ziemi staje się czasem odblaskiem prawdziwego raju? I wreszcie: Czy to możliwe, że właśnie Sardynia jest zaginioną przed trzema tysiącami lat Atlantydą, jak sądzą lokalni patrioci?
Lekka i zabawna powieść dla młodych wiekiem i duchem Czytelniczek, które – jak bohaterki książki – z zaciekawieniem spoglądając na świat i ludzi poszukują wrażeń.

Dzika bestia - Josh Bazell
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 22.06.2012

Drugi thriller Bazella to skrzyżowanie Dr House'a na haju i Rodziny Soprano z odrobiną satyry politycznej

Seksowna, brutalna i obłędnie zabawna
Kontynuacja bestsellera Pokonać kostuchę
Niełatwo znaleźć pracę, gdy jest się ekszabójcą ściganym przez mafię... Dlatego doktor Pietro Brnwa raczej nie ma wyjścia i musi przyjąć ofertę ekscentrycznego milionera - ma towarzyszyć jako ochroniarz seksownej, nieco autodestrukcyjnej pani paleontolog podczas wyprawy, której celem jest wytropienie tajemniczego potwora z jeziora. Nawet jeśli to oznacza konfrontację z armią gangsterów, handlarzy narkotyków, typów spod ciemnej gwiazdy i... Sarah Palin!
Stawiając czoło starym i nowym demonom, doktor Brnwa kontynuuje swą wędrówkę przez życie w iście zawrotnym tempie i z wisielczym poczuciem humoru.
Josh Bazell studiował literaturę angielską i medycynę, obecnie jest rezydentem na University of California w San Francisco. Autor bestsellera Pokonać kostuchę, opublikowanego w 32 językach i uznanego przez "Time" za jedną z dziesięciu najlepszych powieści 2009 roku. HBO wykupiło prawa do serialowej adaptacji.

A jak alibi - Sue Graffon
Wydawnictwo: Buchmann
Data wydania: 13.06.2012

Nikki Fife wychodzi z więzienia po odbyciu kary za zamordowanie niewiernego męża. Laurence Fife, wzięty prawnik specjalizujący się w rozwodach, był znany z łóżkowych podbojów, którymi narażał się zdradzanej żonie, zmienianym jak rękawiczki kochankom i ich oszukiwanym mężom. Nikki, niewinnie osądzona, zatrudnia niezależną, młodą i skuteczną detektyw Kinsey Millhone, zlecając jej odszukanie prawdziwego mordercy męża. W trakcie śledztwa Kinsey trafia na kilka nowych, tajemniczych wątków, wplątuje się w płomienny romans ze wspólnikiem zamordowanego i uruchamia lawinę zdarzeń, która pochłania kolejne ofiary, próbując pogrzebać prawdę i dociekliwą panią detektyw.
Dziś malutko tego, ale jakoś nie potrafiłam znaleźć nic z czerwcowych premier czego już bym nie przedstawiała w stosikach lub w MUST HAVE... Hm, może wiecie o czymś, o czym ja nie wiem? Czekam na komentarze :)

5 komentarzy:

 1. ciekawe. z przyjemnością bym po nie sięgnęła. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. do tej pory nie czytałam żadnej książki pani Enerlich, więc chyba jej książką byłabym najbardziej zainteresowana z tych, które przedstawiasz
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również w pierwszej kolejności zabrałabym się za książkę pani Enerlich, tyle dobrego o autorce słyszałam, chętnie wyrobiłabym sobie własną opinię...

  OdpowiedzUsuń
 4. właśnie czekam na powieść Kasi Enerlich:) To moje kolejne spotkanie z jej twórczością, polecam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja także czekam na ksiązkę pani Enerlich.Mam jej wszystkie powieści i wracam do nich często.

  OdpowiedzUsuń