3 marca 2011

Piękny tydzień trwa

O konkursie u Tajemnicy już w tym tygodniu informowałam. Książka już do mnie "poleciała" i teraz czekam na nią z zapartym tchem.

Wczoraj otrzymałam wspaniałą informację od portalu nakanapie. W sobotę będę miała przyjemność współuczestniczyć w wyborze zwycięzców konkursu, w którym wybrać można "Sosnowe dziedzictwo" Marii Ulatowskiej . Sama również ją otrzymam, za wymyślenie pytania konkursowego :)

Dziś kolejna niespodzianka - udało mi się wygrać w konkursie u Leny :) W nagrodę otrzymam książkę Johna Grishama "Powrót do Ford Country"

Nagrodę otrzymuję za odpowiedź na pytanie: Co byłbyś/byłabyś w stanie zrobić, aby zdobyć ostatni egzemplarz książki swojego ukochanego pisarza/pisarki?, która brzmiała:

Ten konkurs potraktować można dwojako, bo… cóż znaczy ostatni egzemplarz książki? W pierwszej chwili na myśl przychodzi mi ostatnia książka w księgarni. Już widzę dzień premiery książki, tłumy ludzi pod księgarnią, rzucanie się na półki tuż po otworzeniu drzwi przez pracowników. Szalejący tłum niczym zombi, wyrywa sobie nawzajem książki z rak, pokazując dumnie całe uzębienie i groźnie warcząc. A na przedzie tego tłumu, ja. Dumnie dzierżąca zdobycz. Potem sobie pomyślałam: „szalona jestem”. W końcu książka ląduje w wielu księgarniach i na pewno gdzie indziej będzie można ją dostać. Ale co jeśli to by była ostatnia książka z nakładu? Taaa, wówczas mogłabym się tak zachować. I zaraz potem kolejna myśl… uwielbiam autora i czekałam z zakupem książki aż do wyczerpania nakładu? Niemożliwe. I wtedy w głowie zaświtała mi ostatnia opcja. I przerażenie pojawiło się na moim obliczu. Koniec świata, apokalipsa. Ludzie zmieniają się nie do poznania. Niszczą dobra kultury. Na świecie zostaje tylko jedna książka najbardziej cenionego przeze mnie autora. Co wówczas. Teraz już nie widzę pod powiekami przerażających obrazów, lejącej się krwi i wyrywania sobie zdobyczy niczym zwierzyny. Teraz widzę niekończącą się tułaczkę, poszukiwanie na świecie upragnionego celu, książki, której pragnie każdy. Przemierzanie dziesiątków, setek, tysięcy kilometrów – piechotą, by odnaleźć to co naprawdę ważne. Jedną jedyną, najistotniejszą książkę. Tułaczka, niedojadanie, wieczne zmęczenie. To nic. Ważne by ją zdobyć, by ją mieć, by nie przepadła. W chwilach krytycznych człowiek zdolny jest do niebywałych czynów. Tak jest i ze mną. Gdyby doszło do takiej sytuacji – zrobiłabym wszystko, by zdobyć tę książkę.

23 komentarze:

 1. Gratuluję:) Widzę, że łowy w konkursowe w tym tygodniu udane:)

  OdpowiedzUsuń
 2. no tak, troszkę mi się ten tydzień udał. Ale jak to mówią, raz z górki, raz pod górkę. Pewnie w następnym tygodniu nie będzie tak pięknie i przyjemnie :) Ale cieszyć trzeba się chwilą... która trwa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie pozostaje nic innego jak prosić "Chwilo trwaj..."

  Jeszcze raz gratuluję:)

  OdpowiedzUsuń
 4. No nie wiem czy następny tydzień będzie gorszy. Nie chce mi się wierzyć:)

  OdpowiedzUsuń
 5. hehe nie powiem, że bardzo by mnie taki zbieg wydarzeń ucieszył. Ale Archer już mi napisała, żebym coś dla innych zostawiła... i się zamykam w sobie... i kiwam w kącie...

  OdpowiedzUsuń
 6. W sumie mogłabyś innym zostawić, ale z drugiej strony trzeba korzystać ze szczęścia i talentu:)

  OdpowiedzUsuń
 7. no właśnie.. ja po prostu lubię pisać. I czasem przynosi to wymierne korzyści. Ale przecież... nie tylko ja wygrywa. Innym również się udaje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluje :)

  Same wspaniałe wieści :)

  OdpowiedzUsuń
 9. jak dak dalej pójdzie to nowa półka na książki to będzie zdecydowanie za mało - trzeba pomyśleć o regale albo nawet i pokoju ;) - gratuluje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. no jak ci mówiłam w nocy, półki potrzebne są conajmniej dwie... a regał? gdzie byś chciał regał postawić? No chyba że wywalimy z pokoju twoje stanowisko komputerowe:D Wówczas znalazłoby się duuużo miejsca na regał :D

  OdpowiedzUsuń
 11. gratulacje moja zdolniacho! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. zdolniacha dziękuje, podzieli się zdobytymi okazami przy okazji następnego spotkania :D

  OdpowiedzUsuń
 13. nie ładnie obgadywać Archera :P moje gratki Kochana :-) przypominam tylko, że ustawiam się w kolejce zaraz po Tobie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. ja nei obgaduje... ja się żalę :( Przecież się podzielę :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Udaje się udaje:) Tak czy owak trzymam kciuki, żeby ta dobra passa się nie kończyła:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratulację ;] Fajny blog jeśli mogę dodam do obserwowanych ;]

  OdpowiedzUsuń
 17. na mnie się żalisz? o ty... nieładnie :(

  OdpowiedzUsuń
 18. ah, ogólnie się żale Marta...

  Drogi Molu oczywiście że możesz dodać do obserwowanych, bardzo mnie to ucieszy i cieszy mnie że mój blog sie podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ty to masz szczęście. Gratuluje ;)

  OdpowiedzUsuń