25 listopada 2012

MUST HAVE #24/2012

Nadeszła niedziela... czyżby to oznaczało kolejną porcję zapowiedzi wydawniczych? Zdecydowanie tak :)

Dodaj napis
Gorączka 1 – Dee Shulman
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 26.11.2012


Eva, ponadprzeciętnie uzdolniona szesnastolatka, oraz Sethos dziewiętnastoletni gladiator, który został przeniesiony do współczesności, wspólnie pracują nad rozwikłaniem zagadki dotyczącej śmiertelnego wirusa. Do powieści Dee Shulman najlepiej pasuje określenie romans s-f. Intrygująca i świetnie napisana książka jest kierowana do nastoletnich dziewcząt i wywołuje silne skojarzenia ze "Zmierzchem" Stephenie Meyer.

Dee Shulman ukończyła anglistykę na uniwersytecie w Yorku i rozpoczęła studia na wydziale ilustracji w Akademii Sztuk Pięknych Harrow. Napisała i/lub zilustrowała około pięćdziesięciu książek, ale Gorączka jest jej pierwszą książką dla nastolatków. Jest to dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że mieszka w miasteczku uniwersyteckim w centrum Londynu razem z 760 przedstawicielami tej grupy wiekowej.Operacja Argo - Matt Baglio, Antonio Mendez Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 27.11.2012O tym jak CIA i Hollywood połączyły siły, by dokonać najbardziej ryzykownej akcji ratunkowej w historii XX wieku.

Czwartego listopada 1979 roku tłum irańskich studentów wdarł się na teren amerykańskiej ambasady w Teheranie. Kilkudziesięciu pracowników placówki zostało zatrzymanych w charakterze zakładników. Trwający 444 dni kryzys wywołał prawdziwą burzę w świecie polityki, a jego skutki odczuwamy do dziś. To powszechnie znane fakty, natomiast mało kto wie, że równolegle do tamtych wydarzeń rozgrywał się dramat sześciorga dyplomatów zbiegłych z ambasady. Jeden ze starszych oficerów CIA, Antonio Mendez, opracował genialny, lecz szalenie ryzykowny plan ratunkowy, mający pozwolić wywieźć Amerykanów z Teheranu, nim Irańczycy odkryją ich obecność w mieście.

Dzięki wsparciu zespołu biegłych fałszerzy, zaangażowaniu w sprawę tajnych współpracowników CIA i czynnemu udziałowi w intrydze fachowców z Hollywood, Mendez mógł podać się za producenta nieistniejącej wytwórni filmowej i pod pretekstem poszukiwania plenerów do kręcenia nowego filmu science fiction, tytułowego „Argo”, poruszać się po stolicy Iranu bez większych przeszkód. On i jego współpracownik zdołali nawiązać kontakt z uciekinierami, po czym przewieźli ich przez granicę ogarniętego chaosem rewolucji kraju.

Po przeszło trzydziestu latach od tamtych wydarzeń wywiadowca uchyla rąbka tajemnicy i przedstawia szczegóły niezwykle złożonej i niebezpiecznej operacji. „Operacja Argo”, porywająca opowieść o fałszywych tożsamościach i międzynarodowej intrydze, stanowi świadectwo niezwykłej współpracy, jaka nawiązała się między Hollywood a jedną z czołowych agencji wywiadowczych świata.

Od 30 listopada 2012 na ekrany kin wejdzie film na podstawie książki w reżyserii Bena Affleca.


Nowy początek - Jill Barnett
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 28.11.2012


Żegnaj - to słowo najtrudniejsze ze wszystkich...
Po długim i szczęśliwym małżeństwie, śmierć męża March Cantrell pozostawia w jej życiu ogromną wyrwę.
March ma co prawda rodzinę, na którą może liczyć. Ale upływające miesiące ujawniają konflikt między jej synami, najmłodsze dziecko wylatuje z gniazda rodzinnego, a zbuntowana córka spotyka się ze znacznie starszym od niej mężczyzną.
Żeby załagodzić rozdźwięki w rodzinie, Cantrellowie postanawiają spędzić święta Bożego Narodzenia w górach nad jeziorem Tahoe. W czasie burzy March utknęła w jednym miejscu z obcym mężczyzną, Rio Paxtonem - i dała się zauroczyć charyzmatycznej osobowości.
Wiele tygodni później March wróciła nad Tahoe, gdzie nieoczekiwanie Rio do niej dołączył. To, co zaczęło się jako przypadkowe spotkanie dwojga samotnych ludzi, staje się czymś znacznie więcej.
Dzieci uważają, że straciła rozum - ale March zastanawia się czy nie jest to po prostu nowy początek, na który czekała...
Pełna wzruszeń, krzepiąca na duchu opowieść o miłości i stracie, rodzinie i przeznaczeniu, dla miłośników Nory Roberts i Maeve Binchy.

12 komentarzy:

 1. Czytałam ,,Gorączkę" i jestem zachwycona ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja "Gorączkę" aktualnie czytam. Jest to świetna ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również się czaję na Gorączkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. też mam zamiar przeczytać niedługo "Gorączkę" :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsza i trzecia książka są jak najbardziej dla mnie, a teraz wracam do recenzji Lukasa...

  OdpowiedzUsuń
 6. "Gorączkę" mam już za sobą ;) Podobała mi się chociaż mogła być lepsza, w każdym razie z niecierpliwością czekam na kontynuację ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawi mnie "Goraczka" i "Operacja Argo", wiec bede ich wypatrywal na polkach ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. "Gorączka" wydaje się być niezła, a i po "Nowy początek" chętnie sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie ciekawi jedynie (ale za to jak bardzo) Gorączka! :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwsza mi się marzy, a trzecią jutro zaczynam czytać ;) Mam nadzieje, że się nie zawiodę ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Strasznie ciekawi mnie "Gorączka". Jestem strasznie ciekawa tej powieści, tym bardziej, że zbiera tak różne recenzje :D

  OdpowiedzUsuń