11 listopada 2012

MUST HAVE #22/2012

Dzisiejsze Must Have jest jak wczorajszy stosik. Mikre... Jakby w listopadzie nic się nie działo... jakby nie pojawiało się nic po co z całą chęcią bym sięgnęła...hmm...Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 16.11.2012


Jacka Formana, programistę z Doliny Krzemowej, prześladuje pech.  Nie dość, że  niespodziewanie traci pracę, wypadkowi ulega żona, której zachowanie nasuwa mu podejrzenie, że  jest zdradzany, to jeszcze ktoś go śledzi - ktoś w furgonetce z napisem SSVT - a w domu znajduje dziwną kostkę oznaczoną tymi samymi literami. Kiedy otrzymuje propozycję, by jako konsultant polecieć do wybudowanej na pustyni w Nevadzie fabryki wykorzystującej nanotechnologię, długo się nie waha.
Na miejscu dowiaduje się, że głównym wytwarzanym tu produktem są stosowane przez wojsko ultranowoczesne kamery szpiegowskie,  złożone nanorobotów - roje genetycznie zmodyfikowanych  bakterii E. coli. Jeden z takich rojów wydostał się na zewnątrz, nie słucha poleceń ludzi, zabija   napotkane zwierzęta, a w końcu zaczyna polować na ludzi. Powstrzymanie go spada na Jacka,  ponieważ to on napisał kiedyś program użyty do stworzenia tych złożonych z mikrocząsteczek tworów. Zadanie nie jest proste, bo roje rozmnażają się, a ich sztuczna inteligencja rośnie w zastraszającym tempie, niczym w wielokrotnie przyśpieszonym procesie ewolucji. W zabarykadowanej fabryce, w której  niespodziewanie pojawia się żona Jacka, trwa walka o przeżycie.

9 komentarzy:

 1. Wygląda na fajną książkę :) Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też chcę to przeczytać.Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo ciekawą pozycję zaprezentowałaś, no nie powiem, teraz też mam na nią chrapkę!

  OdpowiedzUsuń
 4. O kurcze. Książka naprawdę musi być ciekawa. Chyba zażyczę ją sobie na święta ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. interesująca - tak mi się wydaje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdaje mi się, że ta lektura byłaby strzałem w dziesiątkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Coś mam przeczucie, że ta książka będzie mocno trzymać w napięciu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Może być interesujące, szczególnie dla mnie - maniaczki biologii. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń