8 kwietnia 2015

A w wydawnictwach i księgarniach piszczy #1/2015

Oj piszczy, piszczy.
Kwiecień niby dopiero się zaczął, a już niemal minęło trzydzieści procent tego pięknego miesiąca. Jak przystało na wiosnę w wydawnictwach ruch i setki książek trafia codziennie na półki w księgarniach. W związku z tym, w tych ostatnich istne zatrzęsienie nowości. Ja już mam lekturę niektórych z nich już za sobą. Niektóre wciąż na mnie czekają a inne właśnie się czytają :) Poniżej noty prasowe niektórych z nich :)

TYTUŁ: Po zmierzchu
AUTOR: Alexandra Bracken
WYDAWNICTWO: Otwarte
DATA PREMIERY: 08.04.2015

Mam na imię Ruby. Nie mogę oglądać się za siebie. Wraz z tymi, którzy przetrwali, kieruję się na północ, aby uwolnić tysiące więzionych dzieci. Gdy jest się odpowiedzialnym za los całego pokolenia, nie ma miejsca na błędy. Jeden fałszywy ruch może wzniecić iskrę, która podpali świat.


TYTUŁ: After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem
AUTOR: Anna Todd 
WYDAWNICTWO: Między Słowami
DATA PREMIERY: 08.04.2015

Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później.

Kiedy wydawało się już, że ich związek wkracza na nowy poziom, Tessa dowiaduje się, co naprawdę kierowało Hardinem na początku ich znajomości. Takiego okrucieństwa Tessa nie może wybaczyć nawet jemu. Aby zapomnieć o Hardinie, rzuca się w wir pracy. Ale Hardin nie ma zamiaru się poddać… 

Czy Tessa jest w stanie wybaczyć Hardinowi? I – co ważniejsze – czy Hardin jest w stanie się zmienić?TYTUŁ: Biorąc oddech. Oddechy 3
AUTOR: Rebecca Donovan
WYDAWNICTWO: Feeria
DATA PREMIERY: 08.04.2015

Po trudnych przeżyciach najpierw z dręczącą ją ciotką, a następnie z uzależnioną od alkoholu matką, Emma zupełnie odcięła się od tego, co było. Ale tylko pozornie. Ma nowe życie i nowych znajomych w Kalifornii, a mimo to każdego dnia ścigają ją te same wspomnienia. Broni się przed natrętnymi głosami z przeszłości, również za pomocą tego, czego tak się brzydzi – alkoholu.
Tak rozpaczliwie próbuje zapomnieć i ochronić bliskich przed sobą samą…
Co jeszcze ją czeka? Czy nauczy się kochać siebie? Czy wybierze miłość i nadzieję zamiast rozpaczy i mroku? Czy Evanowi uda się ją ocalić? A może zrobi to ktoś inny?
Oto trzeci tom serii Oddechy – ostatnie spotkanie z Emmą i Evanem, ostatnia szansa na to, by wsiąść do kolejki górskiej i wstrzymać oddech aż do ostatniej strony…


TYTUŁ: Starter
AUTOR: Lissa Price
WYDAWNICTWO: Albatros
DATA PREMIERY: 08.04.2015


Callie straciła rodziców, kiedy wojna bakteriologiczna zmiotła z powierzchni ziemi wszystkich w wieku między 20 a 60 lat. Ona i jej młodszy brat, Tyler, uciekają, aby mieszkać na odludziu wraz z przyjacielem Michaelem, i walczą z regenatami, którzy byliby w stanie zabić ich choćby dla ciastka.
Jedyną nadzieją Callie jest „Prime Destinations”, niepokojące miejsce w Beverly Hills, rządzone przez tajemniczą postać znaną jako Old Man. Ukrywa nastolatków, aby wypożyczyć ich ciała Endersom – seniorom, którzy chcą być znowu młodzi. Callie wie, że pozyskane w ten sposób pieniądze utrzymają ją, Tylera i Michaela żywych, więc zgadza się być dawcą. Ale neurochip, który został umieszczony w jej głowie, ma awarię i Callie budzi się w życiu Helen – kobiety, która wypożyczyła jej ciało. Mieszka w jej domu, jeździ jej samochodami i umawia się z wnukiem senatora. Wszystko wygląda jak w bajce, dopóki Callie nie odkrywa, że Helen zamierza robić coś więcej, niż tylko imprezować – a plany Prime Destinations są dużo gorsze, niż Callie mogła sobie kiedykolwiek wyobrazić…

Ona jedna przeciwko systemowi
STRACIŁA RODZICÓW
POTEM DOM
W KOŃCU WŁASNE CIAŁO
ZROBI WSZYSTKO, ŻEBY JE ODZYSKAĆTYTUŁ: Jutro, jutro i znów jutro
AUTOR: Thomas Sweterlitsch
WYDAWNICTWO: GW Foksal
DATA PREMIERY: 08.04.2015

Choć minęło dziesięć lat od kiedy Pittsburgh obrócił się w popiół i na zawsze odeszło wielu jego mieszkańców, John Dominic Blaxton wciąż nie może pogodzić się ze stratą żony i ich nienarodzonego dziecka. By zagłuszyć ból, pogrąża się w Archiwum – cyfrowej rekonstrukcji zniszczonego miasta – gdzie prowadzi śledztwa w sprawie morderstw sprzed lat. Pewnego dnia, gdy analizuje miejsce zbrodni: błotnisty park, w którym porzucono ciało młodej kobiety; odkrywa manipulację w kodzie tworzącym ponurą scenerię miejsca.

Podążając za tropem, Blaxton przenosi się z mrocznych zakątków Archiwum do ruin miasta, co prowadzi go w samo serce najgorszego koszmaru, jaki mógłby sobie wyobrazić…

TYTUŁ: Wszyscy ludzie przez cały czas
AUTOR: Marta Guzowska
WYDAWNICTWO: GW Foksal
DATA PREMIERY: 08.04.2015

W trzecim kryminale Marty Guzowskiej Kreta jest zupełnie inna niż ta znana dzisiejszym turystom i romantykom…

Kreta, wiosenne wykopaliska, chłód jak w zimie. Antropolog Mario Ybl bierze udział w pracach archeologicznych, które znów zmienią jego życie, Pola Mor nie może zapomnieć o Yblu a profesor Wasener wdaje się w konfrontację z greckimi władzami. Uznany za zwierzęcy odkryty szkielet, okazuje się szkieletem człowieka, który został złożony w ofierze. Zaraz potem ginie młoda dziewczyna. Czy to ofiara szaleńca, czy wioskowej wendety? A może wśród dzikich kreteńskich gór są odprawiane starożytne obrzędy i wskrzeszone zostały zapomniane obyczaje plemienne?

Autorka jest laureatką Nagrody Wielkiego Kalibru za kryminał Ofiara Polikseny. Była także nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru za Głowę Niobe.

TYTUŁ: To tylko pies?!
AUTOR: Suzanne Selfors
WYDAWNICTWO: GW Foksal
DATA PREMIERY: 08.04.2015

Kiedy wujek Drake, słynny poszukiwacz skarbów, zostaje połknięty przez żółwia, Homer dziedziczy po nim dwie rzeczy: leniwego, pozbawionego węchu basseta i pewną tajemnicę. Dlaczego wuj nazwał tego niezdarnego psa „jego największym skarbem”? Dlaczego włożył złotą monetę w obrożę? I kto będzie kontynuował poszukiwania największego na świecie skarbu piratów?

Dołącz do Homera, jego siostry Gwendolyn i psa podczas przygód, które sprawdzą ich spryt i odwagę. Bohaterowie wyruszą w świat, w którym bezwzględni poszukiwacze skarbów czają się za każdym rogiem. Przy okazji dowiedzą się, że pies wujka ma ukryty talent i że skarb może być bliżej, niż im się wydaje...

TYTUŁ: Bez końca
AUTOR: Martn Bedford
WYDAWNICTWO: GW Foksal
DATA PREMIERY: 08.04.2015

Rodzina piętnastoletniej Siobhan (Shiv) podczas wymarzonych wakacji w Grecji dzieli czas między wylegiwanie się na plaży a zwiedzanie okolicy. W tak sprzyjających warunkach serce nastolatki zaczyna bić szybciej dla dziewiętnastoletniego Nikosa. Różnica wieku nie jest jedynym problemem pary. Z niewiadomych przyczyn młodszy brat dziewczyny Declan nie akceptuje tego związku. Kiedy w ostatnim dniu wakacji Declan ginie w tragicznych okolicznościach, dla Shiv wszystko traci jakikolwiek sens. Czuje, że została całkiem sama z ogromnym poczuciem winy i bólem po stracie najbliższej osoby. Aby nauczyć się żyć na nowo, nastolatka trafia do Kliniki Korsakoffa. Jest to szpital psychiatryczny specjalizujący się w pracy z młodzieżą, która doświadczyła traumatycznych przeżyć. Dziewczyna spotyka tam rówieśników w podobnej sytuacji jak ona, ale czy w takim miejscu jest możliwa prawdziwa przyjaźń? Czy Shiv zdoła otrząsnąć się po tragedii i pozna prawdę o śmierci Declana?

Część tych tajemnic pomagają rozwikłać fragmenty przywołujące wspomnienia z ostatnich rodzinnych wakacji. Szczególnie silne są te związane z Nikosem, w którym zakochała się od pierwszego wejrzenia i z wzajemnością. Dlaczego brat Shiv nie cieszył się jej szczęściem? A może młody Grek ma coś wspólnego ze śmiercią Declana?

TYTUŁ: Nadzieja na nowe życie
AUTOR: Joanna Kwaśniewska, Justyna Kuczmierowska, Agnieszka DoboszyńskaWYDAWNICTWO: Znak
DATA PREMIERY: 20.04.2015

Czekasz na dziecko zdecydowanie za długo?
Marzysz już tylko o tym, żeby być w ciąży?
Boisz się, że może nigdy Wam się nie uda?
Zazdrościsz koleżankom, które zostały mamami?
Męczą Cię kolejne wizyty u lekarza, a Twój związek przeżywa kryzys?

Jeżeli przynajmniej na jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco, ta książka jest dla Ciebie!

"Nadzieja na nowe życie" to książka pełna wskazówek, jak radzić sobie z niepłodnością. Zapewni Ci wsparcie i pokaże, jak zadbać o swoją psychikę, relacje, ciało.
Książka ta składa się z 28-dniowego dziennika kobiety starającej się o dziecko i poradnika, w którym autorki dzielą się wieloletnim doświadczeniem osobistym i zawodowym oraz dają nadzieję i podpowiedź, jak przejść drogę od niepłodności do nowego, spełnionego życia.

Dla kogo jest ta książka?
• Przede wszystkim dla kobiet starających się o dziecko.
• Dla mężów i partnerów.
• Dla rodziców niepłodnych par.
• Dla specjalistów pracujących z niepłodnymi, w tym psychoterapeutów, lekarzy i duchownych.
• Dla przyjaciół, bliskich i wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć.

TYTUŁ: Nieludzie
AUTOR: Kat Falls
WYDAWNICTWO: GW Foksal
DATA PREMIERY: 22.04.2015

W wyniku katastrofy biologicznej tereny na wschód od Mississippi zostały opuszczone. Feral Zone to miejsce zainfekowane przez wirus, który zamienił miliony ludzi w krwiożercze bestie. Przebywanie na tym terenie jest śmiertelnie niebezpieczne. Lane McEvoy nie potrafi sobie wyobrazić, po co w ogóle ktoś miałby próbować się tam dostać, skoro życie na zachodzie kraju jest bezpieczne i wygodne, dokładnie takie, jak Lane lubi. Jednak niespodziewanie dziewczyna dowiaduje się, że bliska jej osoba przekroczyła mur odgradzający skażony teren i znalazła się w Feral Zone. Lane wyrusza na wschód, zupełnie nieprzygotowana na to, co znajdzie w ruinach cywilizacji…

Jak widać, ja mam sprecyzowane plany. A wy? 

11 komentarzy:

 1. Ja czekam na "Starter" i "Po zmierzchu" - w mojej malej miejscowej ksiegarni ksiazki dostepne sa niestety nieco pozniej,niz w dniu premiery,ale mam nadzieje,ze lektura wynagrodzi mi te oczekiwania... Pozdrawiam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chcę przeczytać książkę Marty Guzowskiej:)

  OdpowiedzUsuń
 3. PO ZMIERZCHU i AFTER mam. O innych dowiaduje się z zapowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam już "Starter" i była to udana lektura ;) Mam zamówione "Po zmierzchu" a tak to czekam jeszcze na inne tytuły w tym miesiącu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Biorąc oddech" właśnie kończę, a na "After" czekam z niecierpliwością i jeszcze intryguje mnie "Starter".

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam wielką ochotę na "Starter", szczególnie że czytałam już pozytywne recenzja :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje typy to książki GW Foksal. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam na Targi, by móc porównać ceny sklepowe i kupić "Po zmierzchu" ;)

  OdpowiedzUsuń