26 lutego 2013

Zupełnie nowe spojrzenie na losy Polski („Nasza różna Europa” Ludwik Stomma)


Dziś mam Wam do zaproponowania kolejną recenzję autorstwa mojego szanownego małżonka. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu :)

wyd. Iskry
rok: 2012
str. 212
Ocena: 5/6


W szkole nauka historii była bardzo nudna. Opierała się na zapamiętywaniu dat, jakichś tam faktów i ze względu na ograniczenia czasowe - dotyczyła przede wszystkim Polski. Takie podejście zarówno mnie, jak i większość szkolnej młodzieży, zniechęcało do nauki o dziadach i pradziadach. Wielka to szkoda. Powodów tego może być zapewne wiele, a jednym z nich zdecydowanie jest brak ludzi z pasją. Oczywiście są jeszcze książki, ale niestety większość z nich pisana jest przez osoby, których tytuły naukowe są dłuższe niż ich nazwiska, a przez to ich dzieła zazwyczaj wieją nudą. Na szczęście ostatnio w moje ręce wpadła książka Nasza różna Europa, napisana przez Ludwika Stommę. Pozycja, którą, gdybym nie był aż tak leniwy, przeczytałbym jednym tchem, w ciągu maksymalnie jednego dnia.

Artur Borowski

dalszy ciąg recenzji dostępny jest TUTAJ

2 komentarze:

  1. Przepraszam, ale sprawdźcie nazwisko autora, bo w kilku miejscach w powyższym wpisie widzę przekrecone.

    OdpowiedzUsuń
  2. hm ja z polska zawsze byłem i jestem na bagier... ale chyba nazwisko się odmienia... ale oczywiście mogę się mylić :)

    OdpowiedzUsuń