22 lutego 2016

Dla ciebie wszystko ("Ta dziewczyna" Colleen Hoover)Ta dziewczyna" Colleen Hoover

"Ta dziewczyna" Colleen Hoover
seria: Pułapka uczuć
tom: III
wyd. GW Foksal
rok: 2016
str. 344
Ocena: 5/6


When I first saw you, from across the room,
I could tell that you were curious, oh yeah,
Girl, I hope you’re sure, what you’re looking for,
Cause I’m not good at making promises, 1)

Każda historia zasługuje na zakończenie. Nie zawsze jest ono piękne. Nie zawsze jest idealne. Zdarza się, że znając zakończenie jakiejś historii chcielibyśmy o niej zapomnieć. Wymazać ją. Wykreślić. To jednak nie jest możliwe. A po czasie zaczynamy rozumieć, że takie działanie byłoby bezsensu. To, co w naszym życiu ma miejsce – kształtuje naszą osobowości. Każde doświadczenie sprawia, że jesteśmy bardziej sobą niż wcześniej. Tak więc każda historia powinna mieć swój finał. Bo dzięki niemu wiemy, że jesteśmy.

Layken Cohen i Will Cooper przeszli w swoim życiu bardzo, bardzo dużo. Oboje stracili rodziców. Oboje zostali na świecie jedynie, albo niemal jedynie, z młodszym rodzeństwem. Każde z nich stanęło w obliczu wyboru – albo dalsza spokojna egzystencja, albo ekspresowe dorastanie. I oboje wybrali bramkę numer dwa. Droga do ich wspólnej przyszłości nie była więc usłana różami i, szczerze powiedziawszy, nie zanosiło się na to, by kiedykolwiek ich ścieżki mogły trwale się połączyć. A jednak. Teraz Lake i Will wylegują się w hotelowym pokoju i spędzają najdłuższy miesiąc miodowy, na jaki mogli sobie pozwolić. Całe dwa dni tylko dla nich. W sumie, nie jest im nawet potrzebne wychodzenie z pokoju. Kiedy jednak robią się głodni, nie mają wyboru i zamawiają posiłek. I tak, zamiast zajmować się poznawaniem swoich ciał, młoda para zaczęła rozmawiać o przeszłości. O tym, jak to wszystko się zaczęło. I co czuł on, Will.

Z jednej więc strony Ta dziewczyna to opowieść o dalszych losach państwa Cooper. O tym, jak wkraczają na drogę, z której nie ma już odwrotu. Stali się małżeństwem, założyli rodzinę. Z drugiej zaś strony cofamy się o dwa lata i raz jeszcze przeżywamy wzloty i upadki tej pary. Dowiadujemy się, co czuł Will gdy po raz pierwszy zobaczył Layken. Poznajemy jego najskrytsze pragnienia i przemyślenia. Zgłębiamy jego samego i… zakochujemy się nie tylko w nim, jako bohaterze i narratorze, ale i w jego wybrance. Lake widziana oczami małżonka, to wciąż wspaniała dziewczyna, ale dzięki jego opowieści staje się nam jeszcze bliższa.

Nie spodziewałam się, że Ta dziewczyna poruszy we mnie tak wiele emocji. W końcu znałam już tę historię, prawda? A może wcale nie? Bo ta opowieść, którą prezentuje nam młody nauczyciel, znacznie odbiega od tej, którą dawniej przedstawiła nam Lake. Te historie są tak podobne, a tak różne. Zdecydowanie nie będziecie się nudzić podczas lektury najnowszej powieści Colleen Hoover, Zdecydowanie wam ją polecam, naprawdę warto po nią sięgnąć.

Sil

1) One Direction - PerfectBrak komentarzy:

Prześlij komentarz