13 lutego 2013

Jakiś konkurs, jakieś zapowiedzi :)

Wiecie jak to u mnie ostatnio bywa... więc żeby się Wam nie nudziło podsyłam kilka informacji ze świata :)

Po pierwsze, konkurs Polskich Księgarni...

KONKURS NA WALENTYNKI CZ.2: KONKURS PIERWSZE ŚWIATŁA PORANKA

W środę druga część konkursu Walentynkowego.

Do wygrania mamy 3 egz. książki „Pierwsze światła poranka” Fabio Volo ufundowane przez Wydawnictwo Muza.

Tym razem prosimy tylko o wysłanie e-maila. W tytule wpiszcie: Pierwsze światła poranka

Odpowiedź prosimy przesłać na adres: konkurs@polskieksiegarnie.pl
Start: 13.02.13. godz. 8:00
Zakończenie: 13.02.13 godz. 20:00
Wygrywa: 6, 178 i 607 zgłoszenie
Wyniki: 14.02.2013

Organizatorzy: Polskie Księgarnie i Wydawnictwo Muza

http://www.polskieksiegarnie.pl/superksiegarnie/index.php?option=com_content&view=article&id=280:konkurs-pierwsze-swiatla-poranka&catid=28:konkursy


Po drugie, Spotkanie autorskie (WFW)....

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, Warszawska Firma Wydawnicza oraz Burmistrz Białogardu zapraszają na wieczór autorski Alicji Flis, autorki tomiku „Nie będę przepraszać za miłość”. Spotkanie odbędzie w piątek 15 lutego 2013 roku o godz. 18.00 w Sali Balowej CKiSE w Białogardzie przy ul. 1-go Maja 15.


W programie :

* Jola Tubielewicz w piosenkach z tekstami do wierszy Alicji Flis
* Marlena Ciesielska – prezentacja tomiku
* Łukasz Maciuk i Agnieszka Romanowska – taniec współczesny

Wstęp wolny.

Książka na stronie Wydawcy: http://wfw.com.pl/ksiegarnia/ksiazka/790%20-%20Nie%20b%C4%99d%C4%99%20przeprasza%C4%87%20za%20mi%C5%82o%C5%9B%C4%87

O tomiku:

Tomik poetycki „Nie będę przepraszać za miłość…” jest zbiorem utworów dotykających najczulszych strun ludzkiej egzystencji: miłości, oczekiwania, spełnienia, ale też rozstań, powrotów, dalekich podróży w głąb kobiecej duszy − wrażliwej i czułej, ale czasami przekornej i zbuntowanej; stanowczej i zdecydowanej w życiu, ale bezradnej wobec uczucia.

Poszczególne utwory stanowią zintegrowaną całość, która układa się w liryczną opowieść o uczuciach kobiety, do której niespodziewanie zawitała miłość. Skoro już zagościła w jej życiu, nie miała zamiaru za nią przepraszać. Kochała więc całym sercem, bez powodu, poznała ból oczekiwania, udrękę tęsknoty, leczyła zranioną duszę, przeżywała męki piekielne, radość powrotów i znowu samotne poranki. Chciała zrozumieć sens melodii życia, poczuć ciepłą dłoń na sercu, poznać tajemnicę czasu…

Ale czy ta miłość wydarzyła się naprawdę?

Renata Król

O Autorce:

Alicja Flis – absolwentka filologii polskiej, życie zawodowe związała z oświatą, serce z literaturą, z zamiłowania pisze. Jest współautorem kilku publikacji związanych z dydaktyką, wychowaniem i białogardzką oświatą. Pisuje do lokalnego tygodnika „Białogardzianin”. Wydała zbiór wierszy napisanych do obrazów malarskich Macieja Stachowiaka pt. „Ty przemawiasz obrazem – ja maluję słowem…”. Inspiracje czerpie z Biblii, mitologii i dnia powszedniego. Poprzez pryzmat miłości szuka prawdy o człowieku.
Po trzecie, zapowiedź MAG...Mull, lepiej znany jako autor popularnego cyklu Fablehaven, przedstawia nową przygodę fantasy, w której  ason i Rachel, dwójka amerykańskich dzieciaków, zostaje – osobno – wciągnięta do alternatywnego świata zwanego Lyrian. Chcą wrócić do domu, ale nie wiedzą jak to zrobić. Trzynastoletni Jason podejmuje się misji zdobycia magicznego słowa, potrzebnego do obalenia Maldora, złego cesarza Lyrianu, a pomaga mu w tym Rachel, Ślepy Król i inni sojusznicy. Dwoje nastolatków wyrusza, by odnaleźć pilnie strzeżone sylaby słowa, udaremniając jednocześnie plany przebiegłych i podłych sługusów Maldora. Szaleńcze przygody, z polotem wymyślone stwory i zaskakujące zwroty akcji – wszystko to pojawia się w czasie wędrówki Jasona i Rachel po niebezpiecznym świecie. Zakończenie książki jest nie tyle finałem, ile chwilą wytchnienia przed następną częścią. Czytelnicy, którzy szukają bogatej, wypełnionej przygodami fabuły, powinni spróbować najnowszej powieści Mulla.

Świat bez bohaterów ukazuje się 20 lutego 2013 nakładem Wydawnictwa Mag

Tapeta do pobrania ze strony MAG

Brandon Mull to czarodziej słów. W Pozaświatowcach wyczarował jedną z najbardziej oryginalnych powieści fantasy, jaką przeczytałem w ciągu ostatnich lat – mieszanka przygody, humoru i magii, której nie sposób się oprzeć.

– Rick Riodan, autor serii „Percy Jackson” i „Olympians”

Jason Walker często marzy, żeby życie stało się odrobinę mniej przewidywalne – aż do dnia, kiedy codzienne obowiązki w zoo sprawiają, że chłopiec przenosi się z basenu hipopotama do dziwnego świata, któremu grozi niebezpieczeństwo.

Lyrian to miejsce pełne niebezpieczeństw i wyzwań – nie przypomina niczego, z czym Jason zetknął się do tej pory. Ludzie żyją tu w strachu przed nikczemnym czarnoksiężnikiem i cesarzem w jednej osobie, Maldorem. Dzielni ludzie, którzy kiedyś przeciwstawiali się Maldorowi, zostali przekupieni lub złamani, zostawiając po sobie królestwo, w którym górę wziął strach i podejrzliwość.

W poszukiwaniu drogi do domu Jason spotyka Rachel, która także została w tajemniczy sposób ściągnięta z naszego świata do Lyrianu. Jason i Rachel wplątują się w misję, mającą na celu złożenie w całość słowa mocy, które może zniszczyć cesarza i dowiadują się, że muszą uratować ten świat pozbawiony bohaterów, jeżeli chcą mieć jakąś szansę powrotu do domu.

Patronat: Czwórka, Wirtualna Polska, Lubimyczytać.pl,

2 komentarze: