Syndykaliści


Poniżej prezentuję sylwetki Syndykalistów. Oczywiście tych, którzy zdecydowali się napisać kilka słów na swój temat :)

Krimifantamania - Agnieszka Hofmann

Skończyłam lingwistykę stosowaną na UW, zajmuję się tłumaczeniem literatury niemieckiej na polski.
Na moim blogu przybliżam to, co się dzieje na niemieckim rynku wydawniczym, omawiam najciekawsze bestsellery, krytykuję najgorsze gnioty, piętnuję kiepskie tłumaczenia i chwalę dobre. Znajdą się tu też wkrótce recenzje książek dla nastolatków, pisane przez moje dwie latorośle (tak, zobowiązały się). Ponieważ największą namiętnością darzę wszystko, co w jakikolwiek sposób łączy się z sensacją, kryminałami i fantastyką, to na tym koncentrować się będzie mój blog. Ale nie tylko. Może się na nim znaleźć wszystko z polsko-niemieckiego pogranicza kultur.
 Mieszkam niedaleko Monachium, mam dwóch synów i dwie pasje, które świetnie się uzupełniają: przekład i książki.

Oczami lingwisty - Agnieszka Pohl
Jestem molem książkowym. Oprócz kryminałów,  gdzie trup sieje się gęsto, czytam także literaturę kobiecą i obyczajową, książki autorów hiszpańskojęzycznych i angielskojęzycznych oraz wszystko to, co wydaje mi się interesujące. Kocham kawę z mlekiem, czekoladę i zieloną herbatę. Kiedy nie czytam zajmuję się swoim maluchem i domem. Uwielbiam pichcić i piec. Bez przebaczenia - Agnieszka Lingas - Łoniewska
Wrocławianka, marketingowiec internetowy, pisząca książki łączące sensacje z romansem, kochająca zwierzaki, Within Temptation i jeszcze kilka ostrzejszych dźwięków.
Autorka książek:
"Szósty" i
„Zakład o miłość”.
Laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle.
Współautorka opowiadania „W pogoni za mordercą”, w zbiorze „Książki Moja Miłość” i „Demoniada, czyli Pani Życia i Śmierci” w zbiorze „31.10 Halloween po polsku”.
Lubiąca fajnych zwariowanych ludzi, nienawidząca obłudy i wylewania jadu. Ekstrawertyczka, czasami poddająca się depresji... Ale na krótko... na szczęście dla depresji ;) Tworzy w internecie stronę Czytajmy Polskich Autorów, która ma na celu propagowanie polskiej prozy, prowadzi bloga z recenzjami, organizuje cykliczne konkursy, w których można wygrać książki polskich autorów. Jest mamą Magdaleny i Kuby. Ma dwa koty i psa.

Konrad Staszewski urodził 14.01.1982 roku w Tychach. W 1991 roku przeprowadził się do Sosnowca, w którym ukończył prywatną szkołę podstawową i prywatne liceum ogólnokształcące w 2001 roku. Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach studiował na Wydziale Prawa i Administracji. Uczelnię ukończył obroniwszy licencjacką pracę dyplomową „Wstępna charakterystyka prawa autorskiego”. Na tej samej uczelni ukończył także Podyplomowe Studia Dziennikarskie w 2011 roku.
W roku 1995 został wyróżniony w konkursie na opowiadanie ogłoszonym przez Kanadyjsko – Polską Szkołę Pisarstwa w Poznaniu. W latach 1995–1996 był uczestnikiem kursu "Podstawy Prozy Fabularnej" zorganizowanego przez tę szkołę, co stało się zaczątkiem jego dalszej twórczości. Publikował opowiadania w periodyku dołączanym do Action Maga na płytach miesięcznika CD Action. Od tego czasu publikuje w Internecie swoje utwory: opowiadania, powieści w częściach, poezję, dramaty, a od niedawna także artykuły, felietony i recenzje. W Magazynie Artystyczno – Literackim szAFa, w numerze 26/27 z 2008 roku ukazało się jego opowiadanie „Sen?”.
Był młodszym redaktorem w Kwartalniku Fantastyczno–Kryminalnym QFANT (wolontariat), a obecnie jest wolontaryjnie Debiutantem w Wiadomościach24, Redaktorem w Efantastyce i Dziennikarzem Obywatelskim w Interii360. Zadebiutował drukowaną powieścią kryminalną „Śmierć na śniegu” w 2011 roku.

Czytając świat - Tomasz Molik
Jestem Tomek, rocznik 94, obecnie lat 17.
Chodzę do Technikum, profil Informatyk.
Czytam prawie wszystko, z kilkoma wyjątkami, najczęściej thrillery, kryminały, fantastyke i grozę.
Lubię obejrzeć ciekawy film w dobrym towarzystwie, komedie lub horror, co nie znaczy, że innych gatunków nie tykam.
Od jakiegoś czasu znalazłem w sobie coś co umożliwia mi pisanie recenzji. To tyle :)
Czytelnik nie byle jaki - Jarosław Rybicki i Aleksandra Cyfrowicz
Jarosław Rybicki login: Ichigol 

zakochany w czytaniu, fan anime,
miłośnik japońskich komedii,
wielbiciel Herculesa Poirot,
zafascynowany koszykówką.

Aleksandra Cyfrowicz login: Dioptria

nałogowa czytytelniczka książek,
kabaret jako forma sztuki oraz sposobu na życie,
fotografia w nagłych przypływach weny twórczej,
historyczne sięganie myślami w przeszłość,
granie na gitarze tych piosenek, których nikt nie zna.


"Uwielbiam książki... słowa, czcionki, okładki, papier. Książka jest dla mnie przedmiotem magicznym, kocham ja tak, jak mogę kochać obraz malarza. Potrzebna mi jest obecność książek, świadomość, że są przy mnie. Ich obecność napawa mnie poczuciem bezpieczeństwa. Nie znoszę znajdować się wśród osób, których towarzystwo mi nie odpowiada - wpędza mnie to w nastrój przygnębienia - wolę być sama z książkami. To jedna spośród form samotności i pogodzenia się ze sobą samą..."
Prowadzenie bloga zmotywowało mnie do przeczytania książek (szczególnie klasyki), na które nigdy nie miałam czasu.

Mam na imię Kaja. Nie lubię pisać o sobie, ponieważ zazwyczaj nie wiem, co napisać. Sama nie do końca wiem jeszcze, kim jestem. Mam dopiero 15 lat i wszystko przede mną. Mieszkam w małej miejscowości Zawiercie. Uwielbiam czytać książki i jest to rzecz, której całkowicie się poświęcam. Do tej pory czytałam zazwyczaj tylko fantastykę. Lecz gdy założyłam bloga z recenzjami i zaczęłam czytać recenzje innych, rozpoczęłam czytanie także innych książek, w tym oczywiście kryminały i powieści grozy, które wprost pokochałam.

Panna Zuzanna - Edyta Staniec
Edyta Staniec, lat 30.
Na swoim blogu o sobie napisałam tak: Pożeraczka książek. Nie mylić z pożera i czka!
Czytam na leżąco, na stojąco, w kuchni, przedpokoju, ogrodzie. W łóżku, na ławce i w fotelu. Uparta niczym osioł, namolna jak akwizytor.
Poszukuję książek do czytania i recenzowania, chętnie dzieląc się z innymi moją pasją.
By nawiązać współpracę z ulubionym wydawnictwem, gotowa jestem zrecenzować nawet książkę telefoniczną.


Fashionpart - Dorota Słowikowska

Chyba każdy wie jak trudno jest pisać o sobie.  Ale spróbuję …Mam na imię Dorota, studiuję ekonomie. Na swoim blogu oprócz recenzji książek publikuje również swoje outfity. Oczywiście uwielbiam czytać książki, jestem maniaczką seriali a gdy mam więcej czasu lubię przerabiać ubrania.Mój świat pełen książek - Karolina Gajewicz
Mam 18lat i w tym roku będę zdawać maturę. Od najmłodszych lat moje
życie dzieliłam między szkołę, a właśnie książki. To moje nie jedyne,
ale największe hobby. Moimi innym hobby jest gra na gitarze oraz mam
fioła na punkcie filmów z Johnnym Deepem ;] Nie umiem zbytnio o sobie
pisać więc resztę pozostawię Wam do oceny.
Czytam bo to kocham jest to moje hobby. Nie wyobrażam sobie dnia bez przeczytania choćby jednej strony. Książki towarzyszyły mi od najmłodszych lat, dzięki nim poznawałam świat, uczyłam się ortografii
i nowych słów, a do tego wyciągałam po prostu z nich wiedzę i przyjemność ;] Piszę o książkach, ponieważ uważam, że każdy powinien w swoim życiu przeczytać kilka książek, a wtedy kiedy je opisuję to inni mogą się o nich sporo dowiedzieć i je odkryć. Często jest tak, że przechodzą koło książek, które by je zainteresowały, a o tym nie wiedzą.
Najczęściej wracam do książek, które wywarły na mnie duże wrażenie lub pochodzą z moich młodzieńczych lat np. Harry Potter, Po zmierzchu H. Murakami oraz kilka lektur np. Werter. Wszystkie jak dla mnie mają w sobie jakieś przesłanie i przy nich zapominam o wszystkich smutkach ;]
Moje motto :
Przede wszystkim co nas nie zabije to nas wzmocni, ale również: Chwytaj dzień (Carpe diem) te motta prowadzą mnie przez życie i dzięki nim żyję tak aby nie tracić żadnego dnia, a każde niepowodzenie mnie nie dołuję. Żyję dalej, bo mam dla kogo i mam cele w życiu ;]

Książka złodziejem czasu - Agnieszka Stoppel
Jestem Agnieszka, mam 16 lat. Uwielbiam czytać książki, głównie fantastyczne i kryminały, ale nie pogardzę również dobrą powieścią obyczajową lub romansem. Szczególnie cenię sobie twórczość Ruiza Zafóna, autora niesamowitej "Mariny", która nadal pozostaje moim numerem jeden. Prócz czytania lubię też taniec nowoczesny oraz muzykę typu rock i pop. Jestem osobą skromną, raczej nieśmiałą, ale pracuję nad tym, aby być bardziej otwartą na nowe znajomości. Bloga prowadzę prawie od roku, przynosi mi on wiele satysfakcji i jestem dumna, że mogę nie tylko czytać książki, ale i dzielić się swoją pasją z innymi.
Kuzynka Sasza poleca - Aleksandra Motyka
Miłośniczka klasycznych kryminalnych intryg, wrażliwa na dyskretny urok detali. Uwielbia być zwodzona do samego końca i przeżywać miłe zaskoczenie, gdy wreszcie okazuje się, kto zabił. Na co dzień zmaga się z tekstami jako bardzo szczęśliwy redaktor.    
Między stronami - Monika Smolarek
Zakochana w synku, mężu i książkach. I między nich dzielę swój czas. Czytam to, co mnie zaintryguje, zainteresuje, wciągnie. Fascynują mnie języki obce, uwielbiam zasłuchiwać się w dobrej muzyce, przy kubku herbaty zakopać się pod kocem z książką... 

Jestem studentką informatyki na PWr, a czytanie to jedna z moich pasji. Szczególnie upodobałam sobie science-fiction, ale nie pogardzę dobrą fantasy, czy kryminałem. Poza książkami uwielbiam koty (których posiadam sztuk trzy) i muzykę.

Nie boję się ukulturalnienia - Justyna Pruszyńska
Na imię mi Justyna. Chociaż wszyscy wiążą moją przyszłość z Informatyką, ja w przerwach między pisaniem programów na studia wolę sobie poczytać, obejrzeć film, posłuchać muzyki... ukulturalnić się. Na co dzień wyglądam dość oryginalnie, przyciągam spojrzenia. Głównie dlatego, że nie lubię nudy i szarości pośród ludzi, więc zaczynam od siebie. Blog "Nie boję się ukulturalnienia" pozwala mi podzielić się z Wami moimi zainteresowaniami i wartościowymi tekstami kultury, które ostatnio miałam okazję poznać. 
Notatki Coolturalne - Katarzyna Horodyniec
Od kiedy pamiętam, z książką w ręku. Każdemu etapowi mojego życia, wszystkim ciekawym i milowym wydarzeniom, zawsze towarzyszy jakaś powieść. Tak więc moje wpisy na blogu, to tak naprawdę kronika życia z kolejnymi powieściami w tle. O gustach się nie dyskutuje, piszę o tym, jakie wrażenie wywarła na mnie ta czy inna lektura, nie uzurpuję sobie prawa do opinii jedynej słusznej. Jeśli mi się coś nie podoba, piszę o tym, jeśli zachwyca, wychwalam pod niebiosa. Czasem zimna, zmrożona słabym tekstem, a czasem egzaltowana i z wypiekami na twarzy. Nigdy letnia.
Życie blogowe, czytanie i rozmawianie o książkach,  jest dla mnie równie ważne jak życie czytelnicze.
Od prawie dziesięciu lat żyję w Irlandii, piszę felietony dla największego tygodnika polonijnego na Zielonej Wyspie.

O książkach - Marta Kotusiewicz
Wielbicielka włoskiej kuchni, Rzymu, słońca, leśnej głuszy, nart i języków obcych, których chciałaby znać kilkanaście, chociażby dla wlasnej przyjemności. Nieuleczalny mól książkowy.


Papierowy azyl - Paulina Żmuda

Nazywam się Paulina Żmuda, mam 14 lat. Bloga prowadzę od października 2011. Poza czytaniem książek uwielbiam grać w siatkówkę i pływać. W wolnym czasie chętnie jeżdżę na wycieczki rowerowe :DRevievs of books - Marta Kosmala

Jestem Marta, Marta książkoholiczka. Mam bzika na punkcie książek, muzyki i sztuki. Obecnie jestem także studentką pierwszego roku języków stosowanych: francuskiego z angielskim na Uniwersytecie Śląskim.
Jestem nieuleczalnie zakochana w książkach. Uwielbiam je czytać ale też kolekcjonować.
Czytam różności, ale kryminały i thrillery są mi najbliższe. Na moim blogu nie piszę recenzji. Tworzę komentarze, i przedstawiam w nich własne wrażenia na temat lektury.
Prywatnie jestem mamą dwójki: córeczka urodzona w 2008 roku i synek urodzony w 2010.

Tami i książki - Dagmara Jakubowska
Tami - jestem uzależniona od książek ( od co najmniej 25 lat ), jak mówią moi bliscy " pochłaniam je w ogromnej ilości " ,pracuję w branży finansowej ale od 2 lat jestem mamą na pełen etat :) Od niedawna mieszkam w kraju wiatraków i tulipanów, co skłoniło mnie do stworzenia bloga, w którym pokazuję moje pasje, cele, marzenia i słabości. Natomiast w życiu codziennym po prostu próbuję się odnaleźć w nowej rzeczywistości :)

Tramwaj nr 4 - Jan Mądrzywołek
Mam na imię Janek, mieszkam w Krakowie, lat 38. Jestem tatą dwóch wspaniałych synów, pracuję jako informatyk w jednej z sieci handlowych. Lubię czytać przede wszystkim fantastykę i kryminały. Bloga prowadzę od lutego 2011, ale dopiero ostatnio zdecydowałem się na obszerniejsze notki.


Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Na co dzień zajmuję się cyframi, projektami i szeroko pojętym zarządzaniem, jednak w czasie wolnym priorytetem jest literatura. Czytam bo jestem, jestem bo czytam, a od niedawna także piszę. Książki towarzyszą mi od zawsze, początkowo w formie czytanej przez Mamę, ale bardzo szybko nadeszła samodzielna lektura i od tego momentu rozpoczęła się na całego moja przygoda ze słowem pisanym. Od jakiegoś czasu dzielą się wrażeniami czytelniczymi na moim blogu - takijestswiat.blogspot.com, czasem przeczytane historie są bestsellerami,  a czasem znanymi przez nielicznych opowieściami, ale dla mnie liczą się w równym stopniu. Jeżeli widzicie kogoś czytającego w kolejce, którego nie powstrzymuje przed lekturą tłok w autobusie/tramwaju/pociągu to może właśnie widzicie mnie ;)

Zaczytana w chmurach - Joanna BorowyZapatrzona w książki - Irena Bujak
Mam 23 no prawie 24 lata, od zawsze kochałam czytać, do dziś pamiętam swoją dziecięcą radość gdy pierwszy raz byłam w bibliotece i wypożyczyłam soją pierwszą książkę. Potem to już była kolejna i kolejna. Od roku prowadzę bloga recenzyjnego, który sprawia mi niesamowitą radość. Wreszcie czuję, że to jest to co lubię, co kocham. Dzięki blogowi poznałam też mnóstwo ciekawych osób, które tak jak ja uwielbiają czytać i dzielić się swoimi wrażeniami. A tak z innej mańki to uwielbiam muzykę i filmy ;) Tak samo jak namiętnie czytam tak i słucham i oglądam.
Jestem roztrzepaną materialistką, z wybujałą wyobraźnią nie bojącą się marzyć. Gdy trzeba potrafię być wredna i pokazać pazurki, ale tylko wtedy gdy gdy ktoś na to zasłuży ;D. Ogólnie to do rany mnie przyłóż ;D

Złodziejka słów - Kinga Mądraszewska

Roztargniona empirystka, która gorąco wierzy, że będąc stuprocentową humanistką nie zostanie w przyszłości bez pracy. Potrafi zakochać się od pierwszego wejrzenia.
Fanka Aikido (trenuje od 7 lat), pomarańczy, filozofii i pomalowanych na jaskrawo paznokci. Wielbicielka historii, świeczek zapachowych oraz ciepłego, polarowego koca. Usilnie próbuje nauczyć się języka łacińskiego i po półtora roku w końcu zaczyna zauważać rezultaty swojej pracy. Bałaganiara jakich mało. Z muzyką brnie przez świat, choć sama w tym zakresie ma nikłe zdolności. Jeszcze zanim nauczyła się czytać, tworzyła własne historie, które początkowo notowała babcia. Obecnie potrafi już sama pisać i robi z tego użytek kiedy tylko się da. Co się tyczy książek; czyta wszystko, co wpadnie jej w ręce i co ją zainteresuje. Jeśli coś nie przypadnie jej do gustu - zostawia, nie męczy się. Na co dzień uczennica Liceum Ogólnokształcącego (klasa o profilu humanistyczno-prawnym) w Mieście Piernika i Kopernika...Zwiedzam wszechświat - Karolina Małkiewicz
"Książki to moja pasja. Podobnie jak pisanie o nich, fotografia, zwiedzanie zamków i twierdz, poezja Leśmiana, muzyka Mozarta..." Z miłości do literatury - Kornelia Romanowska

Niespokojny rocznik 90'. Studentka kulturoznawstwa, graficzka z zamiłowania. Uwielbiam czytać książki, co zresztą widać. Niedawno wydałam swoją debiutancką książkę, wcześniej popełniałam wiersze, co zresztą dalej czynie. Nie mogę obejść się bez herbaty z cytryną i papierosów - wiem, że to nałóg, ale cóż zrobić.

Pisany inaczej - Piter Murphy

Piter Murphy -  pod tym pseudonimem piszę od początku swojej obecności w sieci, czyli od prawie roku. Pisze i czytam od zawsze - ale stosunkowo niedawno postawiłem na pisanie, spełniając w ten sposób swoje ukryte marzenia.. Prowadzę bloga pisanyinaczej.blogspot.com W ubiegłym roku ukazała się moja debiutancka powieść, wydana w formie e-booka "Trzy", która została ciepło przyjęta przez recenzentów. Aktualnie pracuję nad drugą powieścią, którą mam zamiar wydać w formie papierowej, kierując się sugestiami czytelników.  Chętnie biorę udział w większości przedsięwzięć literackich, na które zostaję zapraszany. Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym.

Książkówka - Ewa Szczepańska
Jestem kobietą taka jak inne i jednocześnie bardzo od innych różną. Pracuję, żyję i pochłaniam książki - nie robie tego jednak "na akord", a delektuję się nimi niczym najlepszym winem. Ponadto zamierzam być pierwszą osobą w historii świata, które umrze z powodu zaczytania.

Sabinkowe czytanie w obłokach bujanie... - Sabina Tyrakowska
Jestem szczęśliwą  żonką, mamą pomysłowego 7- latka, który jest ogromnie cierpliwym dzieckiem...
Ma własne pasje, zabawy... W tym czasie ja mogę usiąść z robótką lub książką i zająć się sobą...

Chapcher Jones - Marzenia Kowalska

"Osobnik ukrywający się pod tym mianem - zwany zwykle Kobaltową Wroną**, po skończeniu szkół przymusowych, z nadmiernym i często niekontrolowanym zapałem dorwał się do staroci, by w 1999 roku zdobyć tytuł /magistra archeologii/. Swoje wszelakie wynaturzenie przez kilka lat pożytkował w zawodzie dopóty, dopóki nie porwało go pisanie pracy doktorskiej. Obecnie nadal trwa w tym stanie – porwania permanentnego, miłości, pociągu do objedzonych dobrze kości… ale przede wszystkim próbując dostrzec tajemnice „krzyża” z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza na ziemiach dorzecza Odry.

*/Uaktualniając: geograficzny zakres pracy doktorskiej uległ jednakowoż poszerzeniu! Jakoś tam do Polski z krzyżami niezbyt chyba należy podwładną ciągnąć… zresztą ona się szponami Wyspy uczepiła i nie chce puścić!!! Znaczy Bornholmu, gdzie mieszka, pisze, oddycha, kocha morze i zbiera kamienie./*

Podmiot pisał od zawsze, jednako zwykle w głowie, od dziecka odgrywając coraz to nowe role. W końcu gdy przeniósł co nieco na papier, ktoś go zauważył (Runa), i w świat uleciały w pismach: *„Fantasy”* (już nie żyjącego 1/2003) i *„Nowa Fantastyka”* (2/2003), dwa opowiadania, a potem i artykulik o George’u R. R. Martinie w „Fantasy” (3/2004). Niestety potem słuch po nim zaginął. Uważa się, iż umysł okupowany przez przeznaczonego mu chochlika zwanego Chochlem, doszczętnie się zeszmacił. Dlatego teraz, zamiast oddawać się pracy naukowej, pisze opowieści dziwne... pisze recenzje, a przede wszystkim ciągle czyta?

Obecnie rozkłada się podobno na jakimś bornholmskim odludziu, niby jeden z artefaktów, otoczona mgłami, magią Wyspy (Bornholm, Dania) i… fanatycznie i chorobliwie niespójnymi psychicznie jej nielicznymi mieszkańcami. I pisze zbyt wiele, maluje i czyta, i pisze powieści i opowiadania, nowele, a nawet wiecie owo „wierszoklectwo” uprawia i te RECENZJE!!!

Ot i tak na okrętkę, odwieczny krąg *Wiedźmy Pożartej Przez Książki*.

W wolnych chwilach podobno, aczklowiek nic jej nie udowodniono, korzystając z instynktu wiedźmie właściwego, poluje na turystów - weki z nich robi i foty cyka. Foty cyka w pozycjach cielesnych tak uciesznych, że gawiedź tylko patrzy, dziwuje się i rechocze strasznie!!! No obciach czasem z nią wychodzić. Na szczęście agorafobka wychodzi z gniazdka sporadycznie i tylko pod totalnym przymusem.

z poważaniem /*Chochel, chochlik pisarski bardzo niskiego stopnia (choć to nie moja wina!!!)*

Lego ergo sum - Anna Szczurek

Odkąd sięgam pamięcią moją pasją były książki. Czytam wszędzie, wykorzystując każdą wolną chwilę dnia- w autobusie, poczekalniach, na uczelni oczekując na zajęcia, w domu.
Zaczytuję się głownie w literaturze pięknej, kryminałach, powieściach sensacyjnych oraz historycznych.Tajus czyta - Sara Stachowiak
Jak na razie jestem posiadaczką dyplomu licencjata w zakresie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a obecnie kontynuuję studia na kierunku pedagogika społeczna. Moją największą pasją jest rysunek, oprócz tego w wolnym czasie zawsze towarzyszy mi albo muzyka, albo dobry film, albo książka. Najbardziej wciągają mnie thrillery, kryminały, sensacje, powieści obyczajowe i przygodowe, ale sięgam też po wiele innych gatunków - wręcz muszę - może akurat któryś z tych nieznanych mi dotąd przypadnie mi do gustu :)
Pergamin - Monika Majorke, Ewelina Wieczorek
"Znamy się prawie od trzech lat i jedną z tych rzeczy, które nas połączyły, było czytanie. Pisanie po części też. Mimo że nie widziałyśmy się nigdy w "świecie realnym", znamy się od poszewki i wiemy o sobie wszystko. I właśnie to sprawiło, iż postanowiłyśmy stworzyć PERGAMIN, nasze małe dziecko, które nie tylko nas uszczęśliwia, ale również zapełnia nasz wolny czas, chociaż tego ostatniego zawsze jest za mało.
Jesteśmy do siebie bardzo podobne - porównywalne aspiracje, marzenia i wizje przyszłości. Jesteśmy jak siostry, które czasem kłócą się z byle powodu. Czytamy również spokrewnione tematyką książki. Ewelina lubuje się jednak bardziej w amerykańskiej fantastyce, a Monika nałogowo czyta kryminały. Co nie zmienia faktu, że dla każdej z nas czytanie jest nieodłącznym elementem życia, bez którego nie byłoby ono tak piękne, jak jest."

Takie tam... książki - Kinga GuzRzeszowianka zakochana w zielonej herbacie i zielonych bananach. Niedzielny kierowca, ranny ptaszek i (nie)idealna żona. Zaczytana w książkach, może nie od zawsze ale ma nadzieję – na zawsze.

52 tygodnie czytania - Janina NykielJestem zodiakalnym rakiem; tempo, w jakim się poruszam, predysponuje
mnie raczej do miana ślimaka; podejmowanie trudnych decyzji stawia
mnie w jednym rzędzie ze strusiem. Sama zaś uważam się za anioła, choć
mało kto z aniołem mnie kojarzy.  Ale z książką - każdy.Aleksandrowe myśli - Aleksandra Jesiołowska


Jestem spod znaku Bliźniąt. Mieszkam na wsi między Gdynią a Gdańskiem. Jestem mamą  dwóch uroczych synków Bartusia i Dominisia :)
Haftuję, uwielbiam czytać książki i tą miłością zarażam moich chłopców. Nie mam ulubionego gatunku, moje zainteresowania są wszechstronne a więc lektury, które wybieram też są takie.

My Logorrhea - Justyna Gumaluk

Urodziłam się na wiosnę. Jedynaczka, oczko w głowie rodziców i dziadków. Tak było na początku. Później trochę się zmieniło (acz nie za dużo). Nie będę jednak robiła tutaj wywodów na temat mojego życiorysu.
Z charakteru jestem typowym bykiem. Najbardziej na świecie cenię niezależność. Nie pragnę być jakoś szalenie popularna. Wolę kilku oddanych przyjaciół od dziesiątek koleżanek, na których nie można polegać. Nienawidzę fałszu i zakłamania. Często zachowuję się irracjonalnie, a potem tego żałuję. Najbliżsi jednak nauczyli się już wytrzymywać te moje ataki głupoty.
Mój ulubiony kolor to niebieski. Przepadam za cheeseburgerami i ciastkami sezonowymi z McDonalda. Poza tym pożeram książki w hurtowych ilościach. Nie mam jednak jednej ulubionej. Tych moich „naj” jest kilkanaście. W wolnym czasie chętnie oglądam filmy.
W przyszłości planuję iść na prawo. Pragnę mieszkać w ogromnym domu z ogrodem i duuużo podróżować (jakież to oryginalne). Zaadoptują też psa ze schroniska.

Magiczny Świat Książek - Sylwia Węgielewska

Czytam odkąd pamiętam. Książki towarzyszą mi od najmłodszych lat. Czytam siadając w rogu kanapy w zaciszu mojego pokoju popijając ulubioną kawę 3in1 :)) Najczęściej sięgam po:
kryminały / thrillery / sensacyjne
paranormalne / fantasy
społeczno - obyczajowe [najlepiej jeśli traktują o dzieciach]
Na co dzień opiekuję się moją czteroletnią córeczką, która jest moim oczkiem w głowie :)
W marcu tego roku stworzyłam swój blog http://magicznyswiatksiazek.blogspot.com/, na którym zamieszczam recenzje przeczytanych przeze mnie książek, chcąc podzielić się moimi wrażeniami z innymi ludźmi kochającymi czytać. Tu publikuję pod nickiem "Miłośniczka Książek". Na innych portalach [nakanapie.pllubimyczytac.plwebook.pl] jestem znana jako Amarisa.
Poza czytaniem książek i spędzaniem czasu z córką, lubię rozerwać się grając w jakąś grę mmorpg :)

Zatopiona w lekturze - Katarzyna Tomalska

Katarzyna Tomalska - urodzona humanistka, rocznik 87. Uzależniona od książek, filmów grozy i zielonej herbaty. Dumna mama i żona, wiecznie zabiegana wszechstronna kobieta pracująca cierpiąca na chroniczny brak czasu. Bałaganiara, wieczna marzycielka i niepoprawna optymistka patrząca na świat przez różowe okulary. Właścicielka psa, rybki i kanarka oraz stale powiększającego się księgozbioru. Kocham słońce, lato, wakacje i morze.


Między książkami - Jadwiga Guźla
Rocznik 93, straszliwie uparty. Dążę przede wszystkim do wyznaczonych celów, choć czasem bywa z tym ciężko. Prócz książek, które są dla mnie nieodłącznym elementem każdego dnia, uwielbiam dobrą muzykę oraz filmy, na które często też brakuje mi czasu. Na co dzień się uczę (jeszcze) i w miarę możliwości realizuje swoje postanowienia. Lubię spokojne wieczory z dobrą książką w ręku, kiedy cisza i spokój otacza mnie wokół. Wtedy również tworzę własne opowiadania, które, być może kiedyś ujrzą światło dzienne...

Moje Czytadła - Małgorzata Styś

Mam 26 lat, jestem absolwentką socjologii. Jedną z moich pasji jest właśnie czytanie książek - to interesuje mnie wiele: kryminały, powieści obyczajowe, fantastyka, literatura faktu, romans - wszystko, co może wydać mi się interesujące. Pochłaniam je w ogromnej ilości odkąd tylko pamiętam. Poza tym uwielbiam biegać, gotować, interesuję się też historią, zarówno Polski, jak i powszechną, choć bardziej jednak tą drugą, kulturą i historią Francji, kocham język francuski, a moim marzeniem jest poznać ten kraj osobiście.

Seroiously?!

Malcziki - dla znajomych, choć na imię mam Lena;) Szalona dziewczyna zakochana w dobrej książce, które namiętnie pochłania oraz w dobrych smakach;) Zwariowana butoholiczka, która każdą wolną chwilę lubi spędzać z książką i dobrą herbatą lub kubkiem czekolady. Prócz książek, uwielbiam dobre kino oraz ciekawe seriale. W swoich opiniach czasami zbyt ostra, ale nic  z tym nie zorbię,  jeśli książka czy film okazuje się szajsem. Absolwentka Politologii i Historii - ale na prezydenta czy " ministrę" raczej mi daleko - nie moja bajka;)

Czytam, więc jestem - Joanna Gołaszewska

Pochłaniam różne książki. Haftuję i słucham audiobooków. Piszę krótko o moich wrażeniach po lekturze.


Herbata z Książką - Klaudia Dutkiewicz

Studentka politologii o specjalizacji: media i komunikowanie międzynarodowe. Chociaż z samą polityka nie wiąże swojej przyszłości. Co będzie za kilka lat jeszcze nie wie, ale ma nadzieję, że się wszystko dobrze ułoży. Maniaczka książek, a w tym kryminałów wszelkiej maści. Jest wolna duszą, która lubi spędzać wieczory z powieścią i kubkiem gorącej herbaty czy kakao. Marzy o dużej domowej biblioteczce i kocie. Lubi zapach nowych książek, gumę jabłkową, kolor zielony, Janusza Radka, seriale oraz spanie. Nienawidzi, gdy ktoś wszystko krytykuje, jak mówi się do niej z rana, zmusza do czegoś. Czyta, bo lubi, bo sprawia jej to przyjemność. Dzięki "Herbatce z książką" może spotkać się w sieci z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, ma także okazję rozszerzyć swoje horyzonty czytelnicze.


Bożena - Bożena Baran
Co mogę napisać o sobie ? Mam na imię Bożena . Blog prowadzę od ponad roku . Jest dla mnie miłą odmianą w nieco szarej rzeczywistości. W realu jestem 40 - letnią matką dwóch córek . Pracuję w pomocy społecznej . Czytam sporo , rzadziej piszę recenzje. :-) Czasem po prostu na wszystko co chcemy zdziałać czasu brak. Lubię różnorodną literaturę . Od powieśćci obyczajowych po poradniki . Zapraszam na blog http://osobiebb.blogspot.com/.


Mój świat - Klaudia Filocha
Nastolatka, która posiada wiele pasji i marzeń. Kocha książki, muzykę, taniec i fotografię. Dąży do wyznaczonego celu, choć czasem spotyka ją wiele przeszkód. Lubi czytać różne gatunki, wszystko zależy czy opis ją zaciekaw lub opinie innych czytelników. Jeśli chodzi o muzykę nie ma konkretnych gatunków muzyki, których słucha. To co wpadnie jej w ucho to lubi. Skończyła Szkołę Muzyczną I st. w klasie fortepianu. Uwielbia naturę, co uwiecznia na zdjęciach. Już jako dziecko myślała, co chce robić w przyszłości, ale co chwilę miała inną opcję. Do niedawna marzyła o roli nauczycielki, teraz pragnie zostać dziennikarką. Największym jej marzeniem w ostatnim czasie jest możliwość nauki w Szkole Muzycznej II st. na wydziale rytmiki.

Książka Ja i Pan Kot - Ania Błaszczuk
Od 4 roku życia czytam ksiązki. Moją najwcześniejszą ulubioną autorką jest Joanna Chmielewska.
Teraz, mimo, że mój gust czytelniczy zmienił się z czasem, nadal sięgam po jej książki.
Gustuję w kryminałach w których nie lejąca się strumieniami krew i ścielący się trup, stanowią
fabułę, ale ciekawa intryga i nastrój jak np seria o morderstwach w Midsomer.
Preferuję polskich pisarzy i w zasadzie tylko takich kupuję, choć czytam też innych.

Książki Grażyny - Marii - Grażyna Kaczmarek

Mam na imie Grażyna
Książki czytam od zawsze. To moja pasja.
Książki - uwielbiam i pochłaniam w każdej wolnej chwili.
Obecnie pasjonują mnie głównie thillery i sensacja
Założyłam bloga - żeby podzielić się z innymi moimi przemyśleniamiŚwiat książkowego mola.. - Renata Zub
Mam na imię Renata. Jestem 27-letnim pogodnym rudzielcem :) Pracuję zawodowo i wraz z mężem wychowuję dwie małe córeczki, a każdą wolną chwilę poświęcam książkom... :) I z przyjemnością daję się porwać w ich barwny świat :) Czytam, bo lubię! :) Każdy powinien mieć w życiu jakąś pasję - moją są książki...
Największe marzenia? Własny dom z ogródkiem, a w nim własna biblioteczka i garderoba z prawdziwego zdarzenia... :) Interesuję się literaturą, astrologią, biologią i tańcem . Chętnie obejrzę też dobry film. Lubię sentencje, aforyzmy i cytaty. A czego nie znoszę? Hmmm... chyba tylko bananów i buraków - w każdym tego słowa znaczeniu... :)Magic of words - Kamila Urbańczyk
Licealistka na profilu biologiczno -chemicznym, która na chwilę obecną pragnie studiować medycynę. Miłośniczka dobrych książek, martwiąca się faktem, że czyta szybciej niż o nich pisze. Wielbicielka angielskiego i wszystkiego co z nim związane m.in. brytyjskiego akcentu i Sherlocka. Marzy o wyjeździe do Londynu, przejażdżce piętrowym autobusem i skorzystaniu z czerwonej budki telefonicznej.

Stulecie literatury - Magdalena Szewczyk


Fanka książek wszelakich. Zwłaszcza kryminałów. Ostatnio skandynawskich. Wielbiąca Joannę Chmielewską i Agathę Christie. Czytająca nie wszystko, ale za to wszędzie, gdzie tylko się da. Pisząca tu i tam i szczęśliwa, robiąc to co kocha. Ponadto absolwentka studiów edytorskich, recenzentka i wieczna organizatorka życia nie tylko swojego:)

Nightingale - Agnieszka Słabuszewska

A teraz kilka słów o mnie: uwielbiam czytać książki, wszelkiego rodzaju. Zapach farby drukarskiej i szeleszczące strony książki to jest to. Poza tym lubię oglądać stare filmy, zjadać makaron w ogromnych ilościach i zwiedzać.

Recensione libretto - Paulina Jelinowska
Paulina, lat 19.
Mieszkam w małej miejscowości w województwie wielkopolskim.
26 kwietnia 2012 skończyłam liceum na profilu medialno - prawnym. Planuje iść na prawo bądź dziennikarstwo. Uwielbiam czytać i słuchać muzyki. Lubię także pograć w różne gry komputerowe. Lubię oglądać horrory, filmy sensacyjne, kryminały oraz thrillery. Interesuję się także modą i makijażem. Oczywiście uwielbiam spędzać aktywnie czas z przyjaciółmi i rodziną. Czytam książki prawie każdego gatunku oprócz książek o tematyce religijnej i romansów. Uwielbiam czytać dokładnie takie same powieści jakie lubię oglądać. Dodatkowo czytam obyczajówki i fantastykę.


Moje wycieczki w świat literatury... - Kinga Stempor
Jestem bezgranicznie zakochana w książkach, w swoim mężu i w synku Damianie. Mieszkam aktualnie na Śląsku, ale moje serce należy również do Kielc i do rodzinnego Zagnańska - miejsca, gdzie od wieków panuje nasz staruszek Dąb Bartek :) Uwielbiam słodycze, a najbardziej czekoladę, za którą dałabym się pokroić :)
Moje czytanie
Biblioteczka dzieci i młodzieży - Magdalena Dzierżak - Man
Mam (prawie) 30 lat. Przez ostatnich 7 lat byłam wychowawcą świetlicy szkolnej, od września przechodzę do biblioteki szkolnej (szkoła podstawowa). Uwielbiam herbatę, kawę rozpuszczalną i oczywiście książki. Niestety mam wadę - czytam bardzo powoli :(
W sieci funkcjonuję zawsze i wszędzie pod nickiem : magdalenardo
Szczur w bibliotece - Tomasz Ryczaj - Głogowski

Czytelnicze zacisze - Dorota Partyka
Mam na imię Dorota. Z wykształcenia jestem magistrem historii. Bardzo lubię czytać książki (głównie dotyczące historii, biografie, kryminały, powieści historyczne a także literaturę podróżniczą). W przeszłości sama pisałam krótkie opowiadania i wiersze. Pasjonuje mnie również podróżowanie i fotografowanie zabytków okolicznych miejscowości. Słucham sporo muzyki (Fryderyk Chopin, Franciszek Liszt, Elvis Presley, Jerry Lee Lewis, szanty, Johnny Cash). Od jakiegoś czasu współpracuję z Gminną Biblioteką Publiczną w Czudcu (biorę udział w organizowanych przez nią wydarzeniach) i z czasopismem "Kwartalnik Czudecki", na łamach którego publikowane są moje artykuły. Mieszkam w Rzeszowie. Mam męża Mirka i 4-letnią córeczkę Karolinkę.

Nazy­wam się Adam Kopeć. Jestem absol­wen­tem Poli­tech­niki Warszaw­skiej. Już od jakie­goś czasu zaczą­łem się zaj­mo­wać roz­wo­jem oso­bi­stym. Uczę się mię­dzy innymi szyb­kiego czy­ta­nia, map myśli, żon­glo­wa­nia oraz pro­wa­dze­nia wła­snego biz­nesu.
Od małego lubię czy­tać książki, gdyż są nie tylko świet­nym spo­so­bem na relaks, ale są rów­nież źró­dłem róż­no­rod­nej wie­dzy. Uczę się szyb­kiego czy­ta­nia, by czy­tać wię­cej i lepiej oce­niać czy dana książka jest dla mnie. Z chęci dzie­le­nia się pasją do ksią­żek stwo­rzy­łem Magia ksią­żek — blog o książ­kach i sztuce czy­ta­nia.


Jestem uczennicą liceum. Poza czytaniem książek interesuję się tańcem, teatrem i fotografią. Pisuję też różnego rodzaju opowiadania.

Ejotkowe postrzeganie świata - Ewelina Krzewicka
Ewelina, mieszkanka Krakowa. Od dziecka uwielbiam czytać. Najpierw czytała mi babcia, potem mama i tata a od kiedy nauczyłam się sama - pochłaniam książki hurtowo. Od 20 miesięcy jestem mamą Patrycji i już nie mam takiej swobody czytelniczej, ale żyć bez książek nie potrafię! Kocham kryminały, dobre powieści, literaturę kobiecą oraz wszystkie te książki, w których coś się dzieje :) Nie lubię poezji, biografii i książek historycznych. Lubię też obejrzeć ciekawy film.
Od niedawna prowadzę bloga czytelnicza-dusza.blogspot.com, w którym można znaleźć moje recenzje i opinie o przeczytanych książkach... ale nie tylko. Trochę postów z tematów życiowych też się znajdzie. Mój blog poleca też różne konkursy i wyzwania czytelnicze.
Jestem z wykształcenia dziennikarzem, ale profil w liceum kończyłam matematyczno-informatyczny :) Podczas pracy w agencji PR zdobyłam doświadczenie w zakresie korekty materiałów przed drukiem. Chętnie podejmę współpracę w tym zakresie. Na możliwość recenzowania też jeszcze czekam :)

Mi propia biblioteca - Paulina Chmielewska
Nazywam się Paulina. W internecie figuruję pod nickiem Paulaaaa. Uwielbiam czytać książki, słuchać muzyki (nie boję się komerchy) a także uczyć się języków obcych. Jestem zwykłą nastolatką ze zwykłymi marzeniami i staram się je spełniać. Chciałabym mówić płynnie w 5 językach obcych i pojechać zarówno w te bliskie jak i w najdalsze zakątki kuli ziemskiej - no może poza miejscami, gdzie jest dużo pająków (Tak, mam arachnofobię - niestety!). Na razie jednak podróżuję zatapiając się w świat fikcji przedstawiony w różnego rodzaju lekturach.


Pamiętnik czytania - Katarzyna Pinkowicz
Jestem sobie Kasia Pinkowicz, mam prawie 19 lat, uwielbiam rocka i horrory.

Books on my mind - Małgorzata Maćkowiak

Mam na imię Małgosia. Jestem politologiem, który nigdy nie pracował w swoim zawodzie. Jestem mamą rezolutnego 5-latka. On poszerza moje zainteresowania czytelnicze o literaturę dziecięcą. Uwielbiam czytać i pisać. Pasjonują mnie kryminały, thrillery i inne mroczności. Nie jestem fanką literatury kobiecej. Prowadzenie bloga pozwala mi usystematyzować i uporządkować moje "kompulsywne" czytanie.
Interesuje się także ezoteryką, obecnie głównie tarotem.
Spędzam życie wsunięta między kartki książek - Anna Targosz
Anna Targosz - Od niepamiętnych czasów kocham się w książkach. Uwielbiam wszystko co jest z nimi związane: czcionkę, kartki i przede wszystkim zapach świeżo wydrukowanej lektury. Tak, przyznaję się: Jestem molem książkowym! Wolę czytać niż oglądać filmy. Książki przenoszą mnie w swój własny świat, który mogę odbierać tak jak sama chcę. Zaraz po książkach swoje miejsce zajmują filmy z Johnnym Deppem, mecze piłki nożnej oraz koreańska i hiszpańska muzyka. Chcę poznać przynajmniej 5 języków: opanować na świetnym poziomie angielski, koreański, hiszpański, chiński i japoński. Wiem, że to troszkę nierealne, ale ja i tak będę do tego dążyła. ;) Moim największym marzeniem jest lot do Korei Południowej.
Idea powstania bloga narodziła się, gdy poznałam jedną z bloggerek i od słowa do słowa, stwierdziłam, że poradziłabym sobie jako recenzentka. I tak 6 kwietnia powstał mój mały książkowy kącik. Czytam głównie fantastykę i kryminały, ale nie pogardzę też klasyką.

Biblioteka Melanii - Marlena Kucabińska


Mam na imie Marlena choć rodzina i przyjaciele mówią na mnie Mela - Melania. Moja pasa to czytanie i od niedawna patchwork. Mam męża i dwójkę małych urwisków.
Rocznik 93. Właśnie zaczynam studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Nadal jednak marzę o studiach farmaceutycznych, które mam nadzieję zrealizować.
Książkoholiczka i czekoladoholiczka. Oprócz czytania moją pasją jest rysunek i malarstwo.
Studentka na pełnym etacie. W wolnych chwilach zaczytuje się w różnego typu literaturze. Uwielbia wszystko, co związane z historią.

Zaczytana w swoim świecie – Klaudia Jędrzejczyk


Rozgadana dziewczyna, kochająca dobrą literaturę, muzykę, sport, taniec jak i dobre filmy. „Niemówiąca, ale już czytająca” jak to ją rodzina nazywa ;). Zaczytana w fantastyce, kryminałach, horrorach, thrillerach i młodzieżówkach. Jednak nie zamyka się tylko na te gatunki, bo wie, że w każdym można odnaleźć jakąś perełkę. Kocha Londyn, Hiszpanię i wszystko, co z nimi związane. Do Londynu pragnie jeszcze powrócić, a Hiszpania jest jeszcze przez nią nieodkryta w swoich zakamarkach. Oprócz tego od dawna uwielbia siatkówkę, piłkę nożną i koszykówkę i wiernie kibicuje swoim ulubieńcom.Z kubkiem kawy... - Jagna Ossowska
Ja? Pełna sprzeczności. Ambitna, ale leniwa. Rozważna z duszą romantyczki. Uparta, ale dająca się przekonać. Spokojna, ale szybko traci cierpliwość. Realistka pełna marzeń.
Największa pasja? Książki i podróże (te drugie, póki co, pozostają w sferze wyobraźni).
Co czytam? Wszystko, co wpadnie mi w ręce. Jestem fanką mrocznych i nieco makabrycznych klimatów, więc najczęściej sięgam po horrory, thrillery i kryminały.
Co lubię? Długie jesienne wieczory, zapach kawy z cynamonem i czekoladę.Jeszcze parę słów o mnie: Mam na imię Agata. Ukończyłam Wydział Pedagogiczny na Uniwersytecie Warszawskim, a już za parę tygodni będę szczęśliwym magistrem kulturoznawstwa meryki Łacińskiej na CESLA UW. Interesuje się książkami: głównie kryminałami i fantastyką, ale tak na prawdę chłoną wszystko. Po za manią na punkcie książek uwielbiam seriale i dobre filmy, siatkówkę i tenisa, nie moge żyć bez dobrej kawy i czekolady pod każdą postacią.
Pod kocem z książką w ręku - Dorota (molarnia)

Studentka mieszkająca obecnie w jednym z najpiękniejszych miast Polski. Kocham czytać, kupować oraz rozkoszować się widokiem nowych książek na mojej półce. To uzależnia.
Book and cooking - Paulina Kwiatkowska
Mam na imię Paulina i jestem studentką Filologii Rosyjskiej na bydgoskim UKW :) Moje pasje to czytanie i gotowanie.


Moje książki - Agnieszka Jäckel

Dorastałam na Śląsku, gdzie, podobnie jak wielu Syndykalistów, studiowałam ekonomię :-) W czasie wolnym od nauki udzielałam się w wolontariatach i sporo podróżowałam po Europie. Ze wszystkich języków świata absolutnie nie znosiłam jedynie języka niemieckiego, tak więc złośliwy los sprawił, że zamieszkałam właśnie w Niemczech. Stosunkowo mała miejscowość oferuje niewielkie szanse dla obcokrajowców, tak więc już parę lat poszukuję pracy w zawodzie... Nadmiar wolnego czasu zaczęłam wypełniać książkami, które z racji ograniczonych funduszy zaczęłam zdobywać w konkursach. Z czasem zapragnęłam stworzyć swój własny kąt w sieci, gdzie będę mogła spisywać moje wrażenia z przeczytanych książek i dyskutować z każdym, kto będzie miał na to ochotę. Czytanie to dla mnie chyba najwspanialszy nałóg, jaki wymyśliła ludzkość :-)
Recenzje Cherry - Cherry


Rocznik '97, zakochana w książkach, od niedawna głównie w kryminałach i thrillerach medycznych oraz prawniczych. Pochodzę z małopolski gdzie uczę się w ostatniej klasie gimnazjum. Poza książkami kocham fotografię i prawo ( z którymś z nich mam zamiar związać swoją przyszłość ). Bloga prowadzę od niedawna, bo właściwie od końca października 2012, ale na pewno będę go prowadzić długo.

Kawiarenka Kulturalna - Marta Truszkowska

Marta.Namiętna czytelniczka. Woli słuchać niż mówić. Nie znosi fałszu i obłudy.
Najchętniej spędzałaby całe dnie na dworze z książką i herbatką. :) W
chwilach przerwy oddaje się marzeniom i odrywa od codziennej
rzeczywistości, szybując gdzieś w przestworzach.
Recenzje, opinie, konkursy - Dariusz Dłużeń
Na co dzień studiuję Technologię Chemiczną na Politechnice Rzeszowskiej. Chociaż poszedłem nieco bardziej pragmatyczną ścieżką rozwoju nie zapomniałem, że na kalkulatorze świat się nie kończy. Obecnie czytam głównie dla rozrywki więc na moich półkach o blogu królują głównie thrillery, kryminały, fantasy czy książki popularnonaukowe. Od czasu do czasu sięgam jednak po ulubione książki historyczne i literaturę faktu, które to dziwnym trafem zawsze zbierają najlepsze opinie.

A oprócz książek interesuję się głównie nowymi technologiami, komputerami i internetem. Blogowanie o książkach okazało się dla mnie idealnym połączeniem.

Czytadła Tetiisherii - Agnieszka Stolarczyk


Absolwentka filologii angielskiej. Tłumaczka uwielbiająca spędzać wolny czas z książką w ręku i pyszną latte. Zaczytuję się w gatunku paranormal, fantasy, antyutopiach, czy steampunk. Nie przejdę obojętnie obok powieści obyczajowych, psychologicznych i thrillerów czy dobrej sensacji. Poza książkami kocham podróże i chill out.

Horror - Anna Plich
Anna Plich. Urodzona tego samego dnia i miesiąca, co Stephen King. Pesymistka, pacyfistka, ateistka. Fanka horrorów zarówno tych literackich jak i filmowych. Antyfanka profanacji wampiryzmu "zmierzchopodobnymi tworami" i komedii romantycznych (szczególnie tych polskich). Absolwentka Technikum Architektury Krajobrazu. Cierpi na bezsenność i arachnofobię.

Cząstka mnie - Małgorzata Bujalska
Nazywam się Małgorzata Bujalska,mam 40 lat i jestem mamą trójki dzieci.Z zawodu jestem informatykiem ale pracuję jako fakturzystka. Uwielbiam czytać od zawsze i na zawsze. Ulubionym gatunkiem jest thriller psychologiczny,dobry kryminał i sensacja.

Biblia horroru - Ewa Chodzińska
Ewa Chodzińska, lat 24, absolwentka liceum o profilu językowo dziennikarskim. Niebawem dyplomowany psycholog - seksuolog.
Samozwańcza pisarka od lat bodajże już 18:) Prowadzę bloga, gdzie umieszczam swoje skromne recenzje różnorakich tworów filmowych oraz literackich zahaczających o gatunek grozy: Biblia horroru: http://horrorsandscaryshits.blox.pl/html - Zapraszam, polecam, smacznego:)


Świat recenzji - Anna Jaroszewska, Emil Śmistek

Nazywam się Anna Jaroszewska. Mieszkam nad naszym pięknym, chociaż lodowatym Morzem Bałtyckim. Od wielu lat pasjonuje się czytaniem książek. Poza tym uwielbiam wszelkie zwierzęta i marzę, by mieć kilka na własność :) Podobno jestem miłą osóbką, ale tak się tylko wydaje, bo złośliwa ze mnie istota ludzka. Kiedyś pisałam własne teksty, ostatnio raczej tylko recenzuje cudze i chyba nie idzie mi to najgorzej.
Nazywam się Emil Śmistek. Jestem pasjonatem książek, uwielbiam czytać odkąd pamiętam. Mieszkam w pofabrycznej części Łodzi. Uwielbiam oglądać filmy oraz słuchać muzyki (najlepiej tej nie znanej). Jestem chłopakiem wygadanym, uwielbiającym rozmawiać na wiele tematów.
Agnieszka, studentka. Uwielbia zimę, książki i koty. W wolnych chwilach fotografuje. Uzależniona od herbaty. Domator-samotnik.


2 komentarze:

 1. Tak dopiero patrzę i zdałam sobie sprawę, że nie zaktualizowałam tutaj swoich danych. Przeniosłam bloga z blogspotu na własny serwer. Zmieniła się nieco jego nazwa, logo i oczywiście adres. Zatem byłabym wdzięczna, gdybyś zaktualizowała te dane przy wpisie na temat mojej strony :)

  nazwa: Magiczny Świat Książki
  adres: http://magicznyswiatksiazki.pl/
  logo: http://magicznyswiatksiazki.pl/wp-content/uploads/2013/07/MK11.jpg

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pod wrażeniem. Bardzo ciekawie napisane.

  OdpowiedzUsuń